عضو شورای اسلامی شهر قم:

مشکلات متعددی ناشی از عدم اجرای خیابان استاد فقیهی به وجود آمده است

محرری با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر نسبت به تغییر طرح تفصیلی در محدوده بافت تاریخی معترض بوده و هستند گفت: مجددا امسال هم در کمیسیون شهرسازی از دست‌اندرکاران این امر دعوت کردیم و گزارش خواستیم و عنوان شد که مانع همچنان وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محسن محرری با اشاره به آخرین وضعیت طرح‌های معطل‌مانده به دلیل تعیین محدوده تاریخی 315 هکتاری شهر قم و به تبع آن تغییر طرح تفصیلی این محدوده گفت: یکی از این معابری که طرح آن تغییر کرده و مردم و ساکنین منطقه را با مشکلات زیادی مواجه کرده خیابان 16متری استاد فقیهی است.

وی با بیان اینکه علاوه بر مشکلات ساکنین این منطقه دو پروژه سرمایه‌گذاری هم در محدوده این خیابان بلاتکلیف دچار معضل دسترسی شده‌اند خاطرنشان کرد: کمیسیون ماده 5 و طرح تفصیلی این محدوده حدفاصل عماریاسر تا خیابان 19 دی را به دلیل اینکه میراث فرهنگی آن را محدوده تاریخی اعلام کرده حذف کرد.

عضو شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر اینکه اعضای شورا نسبت به این مساله معترض بوده و هستند تصریح کرد: مجددا امسال هم در کمیسیون شهرسازی از دست‌اندرکاران این امر دعوت کردیم و گزارش خواستیم و عنوان شد که مانع همچنان وجود دارد.

وی با اذعان به اینکه این خیابان جزو رینگ اول هسته مرکزی شهر است و ترددهای این محدوده را مختل کرده است گفت: شورا و شهرداری به اجرای این پروژه اعتقاد دارند ولی حل این مشکل در اختیار ما نیست.

محرری با بیان اینکه شورای شهر در صدد رفع مشکل موردی پروژه‌های محدوده این خیابان است افزود: از دو پروژه‌ای که در این محدوده دچار مشکل شده‌اند بازدید کردیم؛ مثلا پروژه «بازار سلام» درورودی پارکینگ مشکل دارند و تلاش داریم تملک پلاک مقابل آن صورت گرفته تا پارکینگ مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه محدوده بافت تاریخی قم فرآیند کارشناسی را طی نکرده و اگر دقت شده بود امروز مشکل نداشتیم تصریح کرد: اصلا این محدوده بافت تاریخی نیست و اینقدر طی سال‌های اخیر در آنها ساخت و ساز شده و شوارع بهم خورده که محدوده تاریخی باقی نمانده است و شرایط بافت تاریخی را ندارد.