پیشرفت ۹۵ درصدی موزه آثار تاریخی در قم/قم شهر ملی انگشتر شد
پیشرفت ۹۵ درصدی موزه آثار تاریخی در قم/قم شهر ملی انگشتر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حمید یزدانی در جمع خبرنگاران با اشاره به خسارات وارد شده بر گردشگری بر اثر کرونا اظهار کرد: ۷۲۹ میلیارد تومان به بخش گردشگری خسارت وارد شده است که در رتبه دوم پس از حمل و نقل قرار دارد. وی با بیان […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حمید یزدانی در جمع خبرنگاران با اشاره به خسارات وارد شده بر گردشگری بر اثر کرونا اظهار کرد: ۷۲۹ میلیارد تومان به بخش گردشگری خسارت وارد شده است که در رتبه دوم پس از حمل و نقل قرار دارد.

وی با بیان اینکه گردشگری خدماتی است، گفت: خدماتی به معنای این است که یک طرف کسانی هستند که خدمات دریافت می‌کنند و طرف دیگر خدمات می‌دهند و مقدمات خدمات‌رسانی را فراهم می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با اشاره به مراحل دریافت موافقت اصولی گفت: مراحل ارائه درخواست، بارگذاری مدارک در سامانه و بررسی در کمیته فنی باید طی شود و در صورت صلاحیت، طرح برای تهران ارسال می‌شود تا موافقت اصولی صادر شود.

وی خاطرنشان کرد: ۴۹۵ میلیارد تومان پرونده آماده به بانک ارجاع داده شده است که تاکنون ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

یزدانی عنوان کرد: قم پس از البرز با ۱۵ پرونده معرفی به بانک و هفت پرداخت دارای جایگاه دوم در کشور است. در زمینه انتقال پرداخت‌ها نیز در جایگاه نخست قرار دارد.

وی از پیشرفت ۹۴ تا ۹۵ درصدی موزه اشیای تاریخی خبر داد و افزود: این موزه نزدیک بیت امام واقع شده که ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم خاطرنشان کرد: این موزه ظرفیت نگهداری ۱۹ هزار شیء با عنوان مخزن امن را داراست که مرمت و نگهداری اشیا با حضور متخصصان صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: ۵۱ پروژه گردشگری مانند هتل و مهمان پذیر توسط بخش خصوصی در دست احداث است که دارای ارزش ۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است.

یزدانی با بیان اینکه قم در زمینه انگشتر دارای رقبایی در شهرهای شیراز، مشهد و شاه عبدالعظیم بود، گفت: در این حوزه استان قم شهر ملی انگشتر شد و طی سال آینده باید به سمتی برویم که ثبت جهانی شود.