بررسی همه جانبه موضوع باغ پرندگان در جلسه علنی شورای شهر
بررسی همه جانبه موضوع باغ پرندگان در جلسه علنی شورای شهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در این نشست که صبح امروز در محل ساختمان شهید باکری شورای اسلامی شهر برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر قم معدوم سازی تعدادی از پرندگان را در باغ پرندگان شهر دردناک خواند و بر ضرورت شفاف سازی در این موضوع […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در این نشست که صبح امروز در محل ساختمان شهید باکری شورای اسلامی شهر برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر قم معدوم سازی تعدادی از پرندگان را در باغ پرندگان شهر دردناک خواند و بر ضرورت شفاف سازی در این موضوع تأکید کرد.

عبدالله جلالی همچنین خواستار نقد اصولی فعالیت های مدیریت شهری به معنای بررسی همزمان محاسن و معایب فعالیت ها و پروژه ها شد.

همچنین معاون خدمات شهری شهرداری قم نیز در این نشست با بیان این که از همه تجربه های باغ های پرندگان شهرهای دیگر برای طراحی و احداث باغ پرندگان قم استفاده شده است خاطر نشان کرد: باغ پرندگان به زودی پس از طی کردن دوره قرنطینه بازگشایی خواهد شد.

سید امیر سامع در عین حال افزود: باغ پرندگان یکی از پروژه های مجموعه هزار هکتاری زائر شهر قم است که در کنار بوستان های شهری مجهز می تواند محلی برای تفریح و آرامش مردم باشد.

و اما بررسی لوایح اصلاحیه های بودجه سال ۱۳۹۹ برخی سازمان های زیرمجموعه شهرداری قم بخش دیگری از نشست امروز شورای اسلامی شهر بود.

مجید اخوان به عنوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و امور سرمایه گذاری شورای اسلامی در این باره بیان داشت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و البته با توجه به این که بسیاری از سازمان های زیرمجموعه شهرداری در سال جاری مشمول اصلاحیه یا متمم بودجه شده اند، ضروری است تا همه این اصلاحیه ها به موقع و تا قبل از پایان سال به انجام برسد.

وی سپس لایحه اخذ مجوّز اصلاحیه بودجه سال ۱۳۹۹ سازمان مدیریت پسماند را از حیث وصولی و هزینه به مبلغ ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مطرح کرد که این لایحه به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر رسید.

اعضای شورا در ادامه با لایحه اخذ مجوز اصلاحیه بودجه سال ۱۳۹۹ سازمان قطار شهری قم به مبلغ وصولی و هزینه ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز موافقت کردند.

اخذ مجوّز صدور پروانه رایگان برای مؤسسه فرهنگی و هنری حضرت خدیجه (س) با کاربری آموزشی در محدوده بلوار پیامبر اعظم (ص) و با حفظ مالکیت شهرداری، بخش دیگری از نشست امروز شورای اسلامی شهر بود.