رئیس انجمن دندانپزشکان قم:

انتقال ویروس کرونا در مطب‌های دندانپزشکی قم گزارش نشده است

دکتر کاظمی با تاکید بر اینکه دندانپزشکان با آگاهی کافی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک ان 95 و شیلد خطرهای ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می دهند، اظهار داشت: در یک سال گذشته دکتر محمد پهلوانی که از دندانپزشکان پیشکسوت استان قم بود، متاسفانه آسمانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، رئیس انجمن دندانپزشکان قم در گفتگو با خبرنگاران گفت: در یک سال گذشته از شناسایی کرونا در قم جامعه دندانپزشکی دوشادوش همکاران پزشک و عوامل حوزه سلامت آنچه که در توان داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و اقدامات لازم را با تمام توان مبذول داشتند.

حسن کاظمی افزود: از ابتدای شیوع کرونا‌ به همه همکاران دندانپزشک اعلام شد برای قطع زنجیره کرونا مطب‌ها تعطیل شود و همکاران با تعطیلی مطب‌ها سه ماه بیکار شدند.

وی ادامه داد: در این مدت چند کلینیک دندانپزشکی صرفا با یک دندانپزشک به فعالیت‌های خودشان ادامه و کارهای اورژانسی شهر را پوشش دادند.

وی بیان کرد: یک دندانپزشک در مدت زمان بسیار زیاد و در کمترین فاصله با بیمار بدون ماسک روبه رو هست و همین مساله باعث افزایش خطر ابتلا به کرونا در دنداپزشکان می‌شود.

کاظمی تصریح کرد: دندانپزشکان آگاهی کافی نسبت به این مساله دارند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک ان ۹۵ و شیلد خطرهای ابتلا را کاهش می‌دهند.

به گفته وی، در یک سال گذشته تعدادی از همکاران دندانپزشک مبتلا به ویروس کرونا شدند و بهبود یافتند، ولی دکتر محمد پهلوانی که از دندانپزشکان پیشکسوت بود، آسمانی شد.

وی افزود: تاکنون موردی از انتقال ویروس کرونا در مطب‌های دندانپزشکی قم به افراد گزارش نشده و با توجه به رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی توسط دندانپزشکان،‌ احتمال این مساله بسیار کم است.

به گفته رئیس انجمن دندانپزشکان قم، در پیک دو و سه شیوع کرونا تعداد بیماران مراجعه‌کننده به مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی به شدت کاهش یافت، ولی در حال حاضر تعداد مراجعه‌کنندگان به حالت قبل از شیوع کرونا بازگشته است.

وی اضافه کرد: دندانپزشکان با کمک خیران دسته‌های گل و کارت‌های هدیه برای روحیه بخشیدن به پرستاران و پزشکان فعال در بیمارستان‌ها تهیه و توزیع کردند.