کاهش ۵۰ درصدی آمار مراجعه به دندانپزشکی‌های قم در ایام شیوع کرونا
کاهش ۵۰ درصدی آمار مراجعه به دندانپزشکی‌های قم در ایام شیوع کرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حسن کاظمی در نشست خبری که پیش از ظهر امروز به صورت مجازی برگزار شد عنوان کرد: جامعه دندانپزشکی قم از ابتدا با اعلام شیوع کرونا در این استان به کلیه دندانپزشکان اعلام کرد که طبق دستورات مصوب عمل کنند و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حسن کاظمی در نشست خبری که پیش از ظهر امروز به صورت مجازی برگزار شد عنوان کرد: جامعه دندانپزشکی قم از ابتدا با اعلام شیوع کرونا در این استان به کلیه دندانپزشکان اعلام کرد که طبق دستورات مصوب عمل کنند و مطب خود را جز به ضرورت در ایام مجاز بازگشایی نکنند و از مردم نیز خواسته شد جز به ضرورت به دندانپزشکی‌ها مراجعه نکنند.

وی اضافه کرد: کلینیک‌هایی که خدمات دندانپزشکی ارائه می‌دادند هم در هر نوبت فقط یک دندانپزشک داشتند و با رعایت پروتکل‌ها کارها را پیش می‌بردند.

رییس انجمن دندانپزشکان قم بیان کرد: دندانپزشکان تنها گروه جامعه پزشکی هستند که مریض‌ها بدون ماسک، به مدت طولانی و با فاصله بسیار کم روبروی آنان قرار می‌گیرند از این رو بسیار در معرض خطر هستند.

کاظمی ادامه داد: به دلیل اینکه بیماران دندانپزشکی‌ها نمی‌توانستند حین درمان از ماسک استفاده کنند در عوض دندانپزشکان مجبور به استفاده همزمان از دو عدد ماسک، شیلد و …. بودند و البته پزشکان زیادی بعد از بازگشایی مطب‌ها به کرونا مبتلا شدند.

وی تصریح کرد: کرونا باعث کاهش بیش از ۵۰ درصدی آمار مراجعه‌‌ها به مطب‌های دندانپزشکی شد ولی اکنون با آبی شدن وضعیت آمار مراجعه‌کنندگان به سبک قبل از کرونا بازگشته است.

رییس انجمن دندانپزشکان قم اذعان کرد: جامعه دندانپزشکی قبل از شیوع کرونا نیز به صورت دقیق پروتکل‌های بهداشتی یعنی استفاده از شیلد، دستکش و …. را به دلیل ارتباط از فاصله نزدیک با مراجعین رعایت می‌کردند از این رو از ابتدا آمار ابتلا به کرونا در بین این قشر کمتر بود.

کاظمی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر علت رشد کلینیک‌های دندانپزشکی در سطح استان گفت: مجوز بازگشایی کلینیک دندانپزشکی بر عهده انجمن دندانپزشکی نیست و مسوولیت آن با دانشگاه علوم پزشکی است؛ علت پیدایش کلینیک‌های متعدد شاید این است که فعالان این عرصه ضرورت وجود آن را حس کرده‌اند و سیاست خاصی در میان بوده است.