مراسم عزاداری شهادت امام حسن عسکری(ع) در مسجد جمکران برگزار شد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، به مناسبت ۸ ربیع‌الاول سال روز شهادت امام حسن عسکری(ع) مراسم عزاداری با حضور زائران و عاشقان مکتب اهل‌بیت(ع) در مسجد مقدس جمکران برگزار شد. حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم سخنرانی کرد […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، به مناسبت ۸ ربیع‌الاول سال روز شهادت امام حسن عسکری(ع) مراسم عزاداری با حضور زائران و عاشقان مکتب اهل‌بیت(ع) در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم سخنرانی کرد و سعید و محمدحسین حدادیان به مدیحه‌سرایی پرداختند.

پناهیان در این مراسم بیان کرد: دین از ابتدا می‌خواست جامعه انسانی را به قدرت و شوکت برساند و قدرت، موضوع محوری در دین است.

مداحی محمود کریمی در سوگ امام عسکری (ع)بررسی اوضاع دوران امام یازدهم/ امام عسکری(ع) از چه طریقی خبر تولد امام دوازدهم را به تاریخ مخابره کردند؟راهکار امام عسکری (ع) برای یاری اهل‌بیت در زمان ناتوانی

وی عنوان کرد: در رأس اوصافی که برای اصحاب حضرت ولی‌عصر(عج) آمده شجاعت، نترسی و قدرت قرار دارد؛ یاران حضرت افرادی شجاع، قدرتمند و عزتمند هستند و افرادی شایسته دیدن حکومت حضرت هستند که قدرتمند و عزتمند باشند.

تجلیل از موکب‌های مهدوی اربعین حسینی با حضور معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از دیگر برنامه‌های این مراسم بود که موکب مرکز تخصصی مهدویت از استان قم، موکب حضرت رقیه(س) از استان همدان، موکب شهرستان مرودشت از استان فارس، موکب مع امام منصور مسجد مقدس جمکران، موکب مصاف از استان تهران، موکب من الحسین الی المهدی از استان یزد، موکب سیار از شهرستان کاشان، موکب حضرت صاحب‌الزمان(عج) از شهرستان خوی، شبکه جهانی میثاق از استان بوشهر، موکب مع امام منصور قم و موکب اجتماع عظیم مهدوی استان قم در این مراسم تجلیل شدند.