مراسم ارتحال علامه عاملی در قم برگزار شد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مراسم هفتمین روز ارتحال آیت‌الله سید جعفر مرتضی عاملی از علمای برجسته لبنان با حضور مراجع تقلید، علما و فضلای حوزه‌های علمیه در مسجد اعظم برگزار شد. آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان، آیت‌الله سید احمد خاتمی […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مراسم هفتمین روز ارتحال آیت‌الله سید جعفر مرتضی عاملی از علمای برجسته لبنان با حضور مراجع تقلید، علما و فضلای حوزه‌های علمیه در مسجد اعظم برگزار شد.

آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام‌ جمعه تهران، حجت الاسلام و المسلمین عباسی رئیس جامعه المصطفی، حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، طلاب و روحانیون و اقشار مختلف مردم در این مراسم حضور داشتند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نظری منفرد استاد حوزه علمیه در این مراسم سخنرانی کرد.

علامه عاملی به‌تمام‌معنا انقلابی و عاشق ایران و رهبری بودمراسم ارتحال علامه عاملی در قم برگزار شدعلامه عاملی عمر خود را برای تحقیق در تاریخ و سیره اهل‌بیت(ع) سپری کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از تسنیم، مرحوم علامه سید جعفر مرتضی از علمای برجسته لبنانی بود که ۴ آبان ماه در بیمارستانی در بیروت دار فانی را وداع گفت و در لبنان تشییع و به خاک سپرده شد.

وی به‌مدت ۲۵ سال ساکن شهر مقدس قم بود و تألیفات بسیاری در تاریخ و سیره پیامبر اسلام(ص) داشت که که دو کتاب گرانقدر مَأساهُ الزّهراء(ع) و الصحیح من سیره النبی الاعظم(ص) از ایشان به‌یادگار مانده است.