آثار هنرمندان قمی را می‌توان در عرصه ملی و مجامع بین‌المللی نیز عرضه کرد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بیژن سلیمان پور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ملی عکس «قاب فیروزه‌ای» که در نگارخانه فرهنگ قم برگزار شد اظهار داشت: مسجد مقدس جمکران،تجلی عرفان اسلامی و ارادت و عشق و باور بوده و تولید آثار با موضوع جمکران […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بیژن سلیمان پور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ملی عکس «قاب فیروزه‌ای» که در نگارخانه فرهنگ قم برگزار شد اظهار داشت: مسجد مقدس جمکران،تجلی عرفان اسلامی و ارادت و عشق و باور بوده و تولید آثار با موضوع جمکران دارای ارزش فراوانی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم افزود:نور ائمه اطهار(ع) و ولی‌عصر(عج) زنگارها را از بین می‌برد و ما امیدواریم با قدم برداشتن در این مسیر،لیاقت و شایستگی لازم را برای زندگی در جامعه ولایی داشته باشیم.

وی عنوان کرد: عکس‌های این نمایشگاه بیان‌گر قاب حیات وزندگی و عشق هستند و قاب فیروزه‌ای برگرفته از گنبد جمکران است،زائران زیادی از ایران و خارج از کشور با پای دل به جمکران می‌آیند و حاجتشان را طلب می‌کنند و دلشان تسکین پیدا می‌کند.

سلیمان پور تصریح کرد:این نمایشگاه و آثار عکس از مسجد مقدس جمکران واقع منظومه باشکوهی است و تولید این آثار،پاداش معنوی و آرامش درونی زیادی به همراه دارد.

وی گفت:پیشکسوتان و چهره‌های جوان،هنرمندانی ملی و فراملی هستند که در بحث انتظار و فرج قدمی برداشته‌اند و این آثار باارزش،جای تقدیر دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم افزود:عکاسان گران‌قدر، لنز دوربین را در جهت حق و حقیقت به کار گرفته‌اند و آثاری باارزش خلق کرده‌اند،آن‌هم در مورد فرج و انتظار ظهور که حق مطلق در جانشینی در عالم بشریت و نجات عالم از این نامیدی و خستگی‌هاست.

وی بیان کرد:برپایی این نمایشگاه اتفاق خوب و مبارکی است،هرچند با تأخیر انجام‌شده است اما باید از دست‌اندرکاران قدردانی کرد که بااراده و قدمی جدی و اهتمام فراوان به این موضوع پرداخته‌اند.

۷ خانه موزه هنری در کرمان تاسیس می‌شوداز سالن‌های تئاتر حوزه هنری چه خبر؟تیزر بخش نخست میزگرد بررسی وضعیت هنر در مدارس منتشر شد

سلیمان پور تصریح کرد:امید است این رویداد در سطح ملی نیز تداوم داشته باشد،به‌ویژه اینکه آثار هنرمندان قمی در رشته‌های مختلف را می‌توان در عرصه ملی و مجامع بین‌المللی نیز عرضه کرد.

وی اظهار داشت:در سطح ملی نیز بسیاری از افراد علاقه‌مند به دیدن این آثار هستند و باید بستر فراهم را فراهم کرد و در عرصه ملی به نمایش گذاشت،حتی در مجامع جهانی قابلیت عرضه اثر وجود دارد و دراین‌باره می‌توان هنرمندان را در نمایشگاه‌های جهانی شرکت داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت:دل‌ها عاشق امام زمان(عج) برای تشکیل حکومت جهانی است و قطعاً این تلالو می‌تواند جهانی و پرتو معنوی از این آثار ساطع شود و به دل‌ها بنشیند.

وی عنوان کرد:نهایت رسیدن به مقصد، انتظار برای فرج است و این حرکت یک باقی الصالحات ارزشمندی است که باید تداوم یابد.