دبیر نمایشگاه ملی عکس قاب فیروزه‌ای:

نمایشگاه ملی عکس «قاب فیروزه‌ای» در قم افتتاح شد

حسین طالب علی دبیر نمایشگاه ملی عکس «قاب فیروزه‌ای» اظهار داشت:پس از اعلام فراخوان با موضوع «جمکران، وعده‌گاه منتظران» و با موضوع آزاد پیرامون مسجد مقدس جمکران،تعداد 720 قطعه عکس از بیش از 82 هنرمند در سطح کشور به دبیرخانه ارسال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حسین طالب علی دبیر نمایشگاه ملی عکس «قاب فیروزه‌ای» در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، در مورد برپایی نمایشگاه ملی عکس «قاب فیروزه‌ای» اظهار داشت:پس از اعلام فراخوان با موضوع «جمکران، وعده‌گاه منتظران» و با موضوع آزاد پیرامون مسجد مقدس جمکران،تعداد ۷۲۰ قطعه عکس از بیش از ۸۲ هنرمند در سطح کشور به دبیرخانه ارسال شد.

وی تصریح کرد:هیات انتخاب متشکل از اساتید برجسته، ۲۹ قطعه عکس را از میان آثار ارسال‌شده انتخاب کردند،همچنین ۱۰ قطعه عکس از جشنواره اول انتخاب شد و جمعاً ۳۹ عکس در نمایشگاه از هنرمندان مختلف در معرض نمایش قرار گرفت.

طالب علی بیان کرد:علاوه بر این نمایشگاه،آثار از روز ۵ شنبه در نگار گذر صفاییه اکران می‌شود همچنین با رایزنی با حوزه هنری تهران قرار است آثار در این نگارخانه نیز در معرض بازدید قرار بگیرد.

وی گفت:اسامی هنرمندان راه‌یافته به نخستین نمایشگاه عکس ملی قاب فیروزه‌ای شامل محمد آهنگر،حسین بحرینی،احمد تاجی،امیر حسامی نژاد،مجید حجتی،رضا رمضانی،ابراهیم سلیمانی،شهرام سلیمی،لطیفه سادات طاهایی،احمد ظهرابی،مریم علیئی،حجت عطایی،بهمن عزیزی،بابک کنعانی،سمیه نوذری و محمدعلی مریزاد، محمدمهدی موحد،محمدمهدی ورال،سیده فاطمه هاشمی و حسین یاراحمدی است.

دبیر نمایشگاه ملی عکس «قاب فیروزه‌ای» افزود:همچنین در این نمایشگاه آثاری ازمیر رحمان بخشی، لیلا تفرشی، محمدرضا جباری، ابوالفضل ماهرخ و حمید عابدی نیز نمایش داده می‌شود.

وی عنوان کرد:این نمایشگاه از روز دوشنبه ۱۳ آبان به مدت یک هفته در نگارخانه فرهنگ قم از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان است.

طالب علی اظهار داشت:نمایشگاه با همکاری مرکز هنر و رسانه مسجد جمکران و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم در حال برگزاری است.