زاکانی در قم:

هر کشوری که به آمریکا اعتماد کرد جزء خیانت پاسخی نگرفت

نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت:جوهره ولایت و بینش امام‌(ره) موجب شد تسخیر لانه جاسوسی که حرکتی اعتراضی بود به رویدادی ماندگار و انقلاب دوم تبدیل شود و انقلاب با چالش وسیعی به سراغ استکبار جهانی در ابعاد گسترده رفت لذا به انقلابی جهانی تبدیل شد و پیام آن به گوش جهان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم،علیرضا زاکانی ظهر امروز در همایش جوانان و استکبارستیزی در دانشگاه قم اظهار داشت:۱۳ آبان،سالروز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تجلی مقابله با آمریکای جهان خوار است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس افزود:متکبر با مستکبر،تفاوت زیادی دارد،فرد متکبر خود را برتر از دیگران می‌داند، اما مستکبر کسی است که غیر از خودش دیگری را نمی‌بیند و هر چیزی غیر از خود را باطل و ناحق می‌پندارد.

وی تصریح کرد:بر اساس آموزه‌های دینی و بر مبنای قرآن کریم،هیچ‌یک از ما نباید سلطه‌گر و سلطه‌پذیر باشیم و با پذیرش همین آموزه‌ دینی،نسبت به استکبار و افراد مستکبر انزجار و نفرت داریم.

زاکانی بیان کرد:آمریکا،هیچ حقی برای دیگر کشورها و رقبا و حتی دوستان خود قائل نیست،ازاین‌رو، آمریکا به هر کشوری که در هر برهه‌ای به او اعتماد کرد، پاسخش را باخیانت داد،سردمداران و سیاست‌مداران آمریکا به همه به‌عنوان طعمه نگاه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد:در کشور ما در فهم اولیه این مسئله مهم در برخی از سیاست‌مداران دچار خلأ و نقصان هستیم و نمی‌دانند علت دشمنی ما با آمریکا،همین مسئله مهم است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت:دشمنی و کینه‌توزی نسبت به آمریکا از جانب ملت ایران نبوده است،بلکه خوی استکباری و خیانتی که سردمداران این کشور نسبت به دیگر ملت‌ها روا می‌دارند موجب انزجار و نفرت شده است.

وی افزود:اگر امام خمینی(ره) علیه کاپیتولاسیون،موضع گرفت و به سخنرانی پرداخت،به‌این‌علت بود که در این طرح یک بردگی نوین و ذلت را علیه ملت ایران تحمیل می‌کردند؛ملت ایران هیچ‌گاه شروع‌کننده خصم و کینه‌توزی نبوده است.

زاکانی اظهار داشت:آمریکا و اسرائیل غاصب از همان ابتدای تشکیل انقلاب اسلامی،دشمنی‌ خودشان را به ملت ایران نشان دادند و انواع توطئه‌ها،خیانت‌ها و تحریم‌ها را به کار گرفتند تا این انقلاب در مسیر خود حرکت نکند.

وی بیان کرد:حتی در ابتدای انقلاب نیز وارد حریم امریکا و سفارت نشدیم تا زمانی که شاه را راه داد و اقدام به توطئه‌چینی کرد و به دنبال ائتلاف با دولت موقت بود ازاین‌رو دانشجویان تصمیم گرفتند سفارت را بگیرند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس افزود:جوهره ولایت و بینش امام‌(ره) موجب شد تسخیر لانه جاسوسی که حرکتی اعتراضی بود به رویدادی ماندگار و انقلاب دوم تبدیل شود و انقلاب با چالش وسیعی به سراغ استکبار جهانی در ابعاد گسترده رفت لذا به انقلابی جهانی تبدیل شد و پیام آن به گوش جهان رسید.

وی تصریح کرد: آمریکا به دنبال از بین بردن انقلاب در همان روزهای نخستین بود،اما با شنیده شدن پیام انقلاب در جهان،عصبانی‌تر شد.

زاکانی عنوان کرد:آمریکا بستری ایجاد کرد تا زمینه حق‌خواهی ملت ایران فراهم شود، اصل انقلاب یک تهاجم جدی به پایگاه آمریکا بود و اسلام ناب در مقابل مکاتب مادی قد علم کرد و آن را به چالش کشید و این اصل انقلاب در جهان به یک الگوی عملی تبدیل شد و آمریکا خواست جلوی الگوی انقلاب را بگیرد.

وی گفت:انقلاب اسلامی همه ظرفیت‌های جهانی را در مقابله با استکبار جهانی تحت تأثیر قرارداد به همین دلیل مزدوران و سردمدار استکبار جهانی تلاش کردند انقلاب را به تحریف بکشانند،هرچند آمریکا در سال ۶۸ رسماً اعلام شکست کرد اما از این به چالش کشیدن‌ها رنج می‌برد و هرروز ضعیف‌تر می‌شد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد:آمریکا یک نگاه برده دارانه‌ای در جهان ترویج می‌کند و خود را صاحب حق می‌داند، لذا انقلاب یک تهاجم عملی و جدی برعلیه امریکا به شمار می‌رود زیرا اندیشه انقلاب، الهام‌بخش و آگاهی‌بخش بوده و همه سلطه آمریکا را دچار چالش کرده است.

وی افزود: اصل انقلاب اسلامی جریانی بزرگ و الگویی مهم بود و آن‌ها نمی‌خواستند این الگو تکثیر یابد، آمریکا سعی می‌کند ما در تحقق آرمان‌ها موفق نباشیم.

زاکانی بیان کرد: ۴۱ سال قبل آمریکا تلاش کرد انقلاب را منحرف کند و ۹ تقابل از ابتدای انقلاب همانند کودتا و ایجاد آشوب‌طلبی و تجزیه‌طلبی ایجاد کرده است و در مراحل بعدی،جنگ نرم را در پیش گرفت،ما هر چه آسیب بیشتری در این حوزه خوردیم اما قوی‌تری شدیم.

وی تصریح کرد:آن‌ها در مراحل بعدی تلاش کردند مردم را در مقابل هم قرار دهند، اما ملت ایران از این برهه نیز سرافراز بیرون آمد و توطئه در سال ۸۸ با شکست مواجه شد،در مرحله دیگر خواستند ملت را ناراضی کنند و آن‌ها را در مقابل نظام قرار دهند،ازاین‌رو تحریم اقتصادی شدیدی را آغاز کردند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب همواره مورد تحریم و تهدید قرارگرفته‌ایم اما دست از انقلاب اسلامی و آرمان‌های نظام برنداشته‌ایم،در این سالها آمریکا با جنگ تحمیلی و جنگ سیاسی و فرهنگی و امنیتی وارد میدان شد اما شکست خورد.

افول آمریکا شعار نیست بلکه حقیقت است

وی بیان کرد:آمریکا رو به افول است،هرچند عده‌ای فکر می‌کنند این سخن،یک شعار است، اما حقیقت چیز دیگری است و این شکست و افول نشانه‌های زیادی دارد که یکی از آن،کوتاه آمدن آمریکا در برابر خواسته‌هایش است.

زاکانی عنوان کرد:یک‌زمانی بوش پدر می‌گفت که دهکده‌ای جهانی با کدخدایی آمریکا تشکیل می‌دهیم،وقتی به برج‌های دوقلو حمله شد گفتند ما به دنبال خاورمیانه بزرگ هستیم درواقع از کل جهان چشم پوشیدند و به چند کشور بسنده کردند.

وی ادامه داد:چند سال بعد به چند کشور حمله کردند و رایس گفت به دنبال خاورمیانه جدید متشکل از ۴ کشور سوریه و لبنان و عراق و ایران هستیم و از سال ۸۱ نیز با شکست‌های زیادی در مقابله با جبهه مقاومت روبرو شدند.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس تصریح کرد:حالا تمرکز خود را روی انقلاب و ملت ایران نهاده‌اند و می‌خواهند ما را از نظام ناامید کنند و با اسلام‌های بدلی و فشار و تهدید با اسلام مقابله کنند،اما اراده انقلاب آن‌قدر مستحکم است که توان مقابله رادارند مگر درجایی که خودمان به خودباوری نرسیم.

وی خاطرنشان کرد:امکانات زیادی در کشور وجود دارد که اگر توزیع عادلانه و مبارزه با فساد شکل بگیرد می‌توانیم به رشد اقتصادی دست‌یابیم،در حال حاضر عده‌ای در ناز و نعمت و بخش عظیمی از مردم در گرسنگی به سر می‌برند لذا باید کاری جدی برای مبارزه با تبعیض و فساد و توزیع ناعادلانه ثروت داشته باشیم.