بهسازی و ترمیم سالن وزنه برداری قم/راه اندازی نخستین سالن تخصصی وزنه برداری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، سید محسن رضوی اصل در مجمع سالیانه هیات وزنه‌برداری قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان این استان، گفت: سالن شهید رواقی با ۶ تخته وزنه‌برداری یکی از بهترین سالن‌های تخصصی کشور است که با بهسازی و ترمیم این […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، سید محسن رضوی اصل در مجمع سالیانه هیات وزنه‌برداری قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان این استان، گفت: سالن شهید رواقی با ۶ تخته وزنه‌برداری یکی از بهترین سالن‌های تخصصی کشور است که با بهسازی و ترمیم این سالن، زمینه مناسب برای توسعه وزنه‌برداری قم فراهم‌شده است.

وی با اشاره به عملکرد سال جاری هیات وزنه‌برداری قم، ادامه داد: اخذ شناسه حقوقی هیات وزنه‌برداری، تشکیل جلسه‌های هم‌اندیشی به مربیان برای ارتقای کمی و کیفی برنامه‌های آموزشی هیات و همچنین تقویت اطلاع‌رسانی از دیگر اقدام‌ها در سال جاری است.

رضوی اصل، فعال نبودن کمیته‌ها را ازجمله نقاط ضعف هیات وزنه‌برداری قم دانست و ادامه داد: به‌منظور توسعه و کیفی سازی برنامه‌های هیات وزنه‌برداری، فعال‌سازی کمیته‌های این هیات در دستور کار قرار گرفت که این کمیته‌ها فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

رئیس هیات وزنه‌برداری قم، بر گسترش اخلاق‌مداری و استفاده از ظرفیت پیشکسوتان استان برای ایجاد همدلی میان ورزشکاران تاکید کرد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای با یکی از موسسه‌های آموزش عالی غیرانتفاعی برای تحصیل ورزشکاران و مربیان در مقطع کارشناسی امضا شده است.

رضوی، افزود: کسب ۲ کرسی توسط اعضای هیات وزنه‌برداری قم در فدراسیون وزنه‌برداری و همچنین از سرگیری اعزام مربیان، داوران و وزنه‌برداران به مسابقات و رویدادهای کشوری ازجمله اعزام ۲ ورزشکار بانو به مسابقات قهرمانی کشور، اعزام ۲ تیم دختران و پسران به دومین دوره مسابقات استعدادهای برتر ورزشی و همچنین اعزام داور به مسابقات لیگ جوانان و بزرگ‌سالان ازجمله اقدام‌های مهم این هیات در سال جاری است.

وی گفت: پس از چند سال وقفه، مسابقات وزنه‌برداری در رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان شهریورماه امسال برگزار شد که این مسابقات بستر آغاز منسجم مسابقات استانی در این رشته ورزشی است.

رئیس هیات وزنه‌برداری قم، ادامه داد: تهیه فرم سلامت برای ورزشکاران فعال در رشته وزنه‌برداری، توجه به استعدادیابی و همچنین تلاش برای جذب حامی مالی و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی از دیگر اقدام‌های هیات ورزشی وزنه‌برداری در سال جاری است.

بیشتر بخوانید: