۶۲ تیم از قم در لیگ‌های معتبر ورزشی کشور حضور دارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، رسول منعم در مجمع سالیانه هیات وزنه‌برداری قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان با بیان اینکه هیات های ورزشی قم در مسیر فعالیت در سطح ملی حرکت می‌کند اظهار کرد: قم در سال جاری تاکنون ۴۰ میزبانی رخدادهای […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، رسول منعم در مجمع سالیانه هیات وزنه‌برداری قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان با بیان اینکه هیات های ورزشی قم در مسیر فعالیت در سطح ملی حرکت می‌کند اظهار کرد: قم در سال جاری تاکنون ۴۰ میزبانی رخدادهای کشوری و هفت میزبانی اردوی تیم ملی را برگزار کرده است.

وی با اشاره به کسب ۹۷۶ مدال توسط ورزشکاران استان در ۶ ماه نخست امسال عنوان کرد: ۸۱۹ عنوان انفرادی ، ۶۷ عنوان تیمی و ۹۰ عنوان فراملی دستاورد ورزشکاران استان در رشته‌های مختلف ورزشی است.

منعم با تاکید بر توجه به استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در هیات وزنه‌برداری گفت: ۲۸۰ باشگاه خصوصی در سطح استان فعالیت می‌کنند که فعالیت آن‌ها به‌نوعی با وزنه‌برداری مرتبط است که در برنامه‌های هیات وزنه‌برداری نقش‌آفرینی بیشتر با بخش خصوصی است و استفاده از این ظرفیت باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به فعالیت رشته وزنه‌برداری در بخش بانوان در این استان، ابراز داشت: بستر لازم برای فعالیت بانوان در این رشته ورزشی در قم ایجادشده است که باید برنامه‌ریزی لازم برای ارتقای کمی و کیفی بانوان علاقه‌مند در این رشته انجام شود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، توجه به توسعه وزنه‌برداری در استان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: هیات وزنه‌برداری باید در توسعه این رشته ورزشی در بخش‌های تابعه توجه جدی‌تری داشته باشد.

منعم با بیان اینکه یک هزار و ۷۰۰ مدال کشوری توسط ورزشکاران قم در سال ۹۷ کسب ‌شده است ادامه داد: بودجه لازم برای پرداخت پاداش به تمام ورزشکاران صاحب مدال کشوری در استان وجود ندارد ولی از ورزشکارانی که موفق به عضویت در تیم‌های ملی شوند، به‌طورجدی حمایت می‌شود.

وی افزود: وزنه‌برداری ازجمله رشته‌هایی است که نیاز به حمایت، پشتیبانی و پرداخت یارانه دارد و در صورت اعلام این هیات های ورزشی از قهرمانان این رشته حمایت جدی‌تری صورت می‌گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم با انتقاد از حضور نیافتن رئیس هیات فدراسیون وزنه‌برداری در این مجمع سالیانه خاطر نشان کرد: انتظار ما از رئیسان فدراسیون ها این است که سالیانه دست‌کم یک‌بار در مجمع سالیانه استان حضور یابند و عدم حضور رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در این مجمع مورد گلایه و انتقاد است.

منعم بیان کرد: مجامع سالیانه باید نقش ارزنده‌ای در پاسخگویی، شفاف‌سازی و بررسی عملکرد هیات های ورزشی در رفع مشکل‌ها و اصلاح مسیر هیات های ورزشی داشته باشد.

وی ارتقای سطح فنی و کیفی مربیان و ورزشکاران را مورد تاکید قرار داد و ابراز کرد: حضور مربیان از استان‌های دیگر برای ارتقای وزنه‌برداری قم موردحمایت اداره کل ورزش و جوانان است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم اتحاد و همدلی ایجاد شده میان دستگاه‌های مختلف استان برای توسعه ورزش قم را بسیار خوب دانست و عنوان کرد: اتحاد و همدلی خوبی میان اداره کل آموزش ‌و پرورش، ورزش و جوانان، شهرداری، سپاه پاسداران، بسیج و تمام نهادها و سازمان‌های مرتبط در استان ایجادشده است.

منعم با اشاره به ترسیم سند ۱۴۰۴ ورزش همگانی استان گفت: با تصویب این سند، یکی از ملاک‌های ارزیابی دستگاه‌های اجرایی، عملکرد آن‌ها در حوزه ورزش و در قالب این سند است.

وی با اشاره به تلاش برای حمایت از قهرمانان ورزشی قم در سطح ملی ادامه داد: برای ورزشکارانی که در مسابقات قهرمانی بزرگ‌سالان کشور صاحب مدال شوند، هدایایی در نظر گرفته می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: