مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قم:

هلال‌احمر طرح ملی دادرس را در ۱۱۴ مدرسه قم اجرا می‌کند

محمد گلفشان بابیان اینکه حوزه دانش‌آموزی یکی از مهم‌ترین محورهای فعالیت هلال‌احمر استان است،افزود:جمعیت هلال‌احمر استان قم در سال 98، طرح ملی دادرس را در 114 مدرسه استان اجرا می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محمد گلفشان درهمایش افتتاحیه طرح ملی دادرس و هشتمین المپیاد آماده استان که در تالار آموزش خانه معلم برگزار شد،اظهار داشت: وی بیان کرد: با توجه به حادثه‌خیزی کشور برای کاهش خسارت باید آموزش‌های ابتدایی توسعه یابد.

وی بابیان اینکه حوزه دانش‌آموزی یکی از مهم‌ترین محورهای فعالیت هلال‌احمر استان است،افزود:جمعیت هلال‌احمر استان قم در سال ۹۸، طرح ملی دادرس را در ۱۱۴ مدرسه استان اجرا می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قم تصریح کرد: سال گذشته دانش آموزان بخش کهک رتبه نخست کشور را در آموزش کمک‌های اولیه به دست آوردند و در بخش کهک، جعفریه و خلجستان هلال‌احمر کمک‌های اولیه ارائه می‌دهد.

گلفشان بابیان اینکه هلال‌احمر جزء جمعیت‌های برتر کشور در امدادرسانی موقع حوادث است،گفت: سرپل ذهاب و  لرستان  از مهم‌ترین استان‌های برتر در امدادرسانی در دو سال اخیر بوده است.

وی تعامل بین هلال‌احمر و آموزش‌وپرورش قم را سبب افزایش آموزش‌های امدادی در مدارس برشمرد و تصریح کرد: این آمادگی در هلال‌احمر وجود دارد که در هر مدرسه یک‌خانه هلال‌احمر برای آموزش کمک‌های اولیه احداث شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قم ادامه داد: آموزش کمک‌های اولیه در لحظات ابتدایی بروز حادثه بسیار مهم و مؤثر است، ارتقای آمادگی مهم‌ترین هدف هلال‌احمر از فعالیت در مدارس است.

گلفشان با اشاره به اهمیت فراگیری آموزش‌های امداد و نجات و هلال‌احمر خاطرنشان کرد:درصورتی‌که فردی نسبت به کمک‌های اولیه اطلاعات کافی داشته از مرگ یک انسان جلوگیری می‌کند.