۲۵۷ هزار قمی تحت پوشش رایگان بیمه سلامت هستند
۲۵۷ هزار قمی تحت پوشش رایگان بیمه سلامت هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس قم، عباس فتحی مدیرکل بیمه سلامت استان قم در دیدار با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، ضمن گرامیداشت هفته بیمه سلامت، اظهار کرد: بیمه سلامت در سال ۷۳ که قانون همگانی بیمه تصویب شد آغاز به‌کار کرد. وی برنامه‌های صندوق‌ها […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس قم، عباس فتحی مدیرکل بیمه سلامت استان قم در دیدار با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، ضمن گرامیداشت هفته بیمه سلامت، اظهار کرد: بیمه سلامت در سال ۷۳ که قانون همگانی بیمه تصویب شد آغاز به‌کار کرد.

وی برنامه‌های صندوق‌ها و طرح‌های مختلف بیمه سلامت را تشریح کرد و گفت: در تمام کشور ۴۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۳۲ میلیون نفر به صورت رایگان بیمه شده‌اند که ۲۰ میلیون آن ویژه روستائیان، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم با بیان اینکه در دولت سیزدهم به دنبال افزایش پوشش بیمه‌ای و خدمات بوده‌ایم، مطرح کرد: در گذشته سه دهک بیمه رایگان داشتند ولی در دولت سیزدهم دو دهک دیگر نیز به این ظرفیت اضافه شده است.

وی با اشاره به اینکه در استان قم نیز ۲۵۷ هزار نفر به صورت رایگان بیمه شده‌اند، عنوان کرد: همچنین ۶۲ هزار نفر نیز در استان قم کارکنان دولت هستند که از بیمه سلامت استفاده می‌کنند.

فتحی با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ مرکز طرف قرارداد بیمه سلامت در استان قم داریم، خاطرنشان کرد: پزشک خانواده جزئی از طرح سلامت خانواده است که به صورت محدود در استان قم آن را آغاز کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه فهرست خدمات بیمه سلامت در دولت سیزدهم ۲۰ مورد اضافه شده است، تصریح کرد: حذف دفترچه بیمه در استان قم به صورت صددرصدی انجام شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم اضافه کرد: سامانه شکایات بیمه سلامت نیز به صورت الکترونیک است و مردم می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند.

پایان پیام/۷۸۰۲۳