قم از استان‌های پیشرو در مدیریت بحران است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بهنام نظری درهمایش افتتاحیه طرح ملی دادرس و هشتمین المپیاد آماده استان که در تالار آموزش خانه معلم برگزار شد،اظهار داشت: آموزش‌هایی که در سطح آموزش‌وپرورش ارائه می‌شود در مرحله پاسخگویی اولیه در بروز بحران در آینده […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بهنام نظری درهمایش افتتاحیه طرح ملی دادرس و هشتمین المپیاد آماده استان که در تالار آموزش خانه معلم برگزار شد،اظهار داشت: آموزش‌هایی که در سطح آموزش‌وپرورش ارائه می‌شود در مرحله پاسخگویی اولیه در بروز بحران در آینده جامعه بسیار مؤثر است.

وی بابیان اینکه زلزله یکی از مخاطرات اصلی بوده که همواره کشور ما را تهدید می‌کند،بیان کرد: قبل بروز اتفاق ناگوار باید پیش‌بینی‌های لازم صورت بگیرد، ایران جز ۱۰ کشور پرحادثه جهان است و از ۳۵ مخاطره اصلی در جهان بیش از ۸۰ درصد از آن‌ها در کشور ما رخ می‌دهد.

رئیس مرکز توسعه و مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد:استان قم یکی از استان‌های پیشرو در مجموعه اقدامات مدیریت بحران و اجرای سیاست‌های کلان مدیریت بحران است.

اجرای طرح مشترک مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در شهرک‌های صنعتی قم مورد تأکید استطرح ملی دادرس در مدارس استان قم اجرا می‌شودهشتمین دوره طرح ملی دادرس در قم آغاز به کارکرد

نظری با اشاره به لزوم افزایش کمک‌های اولیه ادامه داد:تصریح کرد: نخستین امدادگر در موقع هر حادثه‌ای افرادی هستند که جان سالم از آن اتفاق به سر می‌برند، جامعه دانش‌آموزی و سیستم آموزش برای کاهش مخاطرات حوادث طبیعی در آینده جامعه با اجرای طرح دادرس ظرفیت مطلوبی است.

وی بابیان اینکه قم در کمک به زلزله‌زدگان سرپل ذهاب یکی از استان‌های پیشرو و موفق بود،گفت:آمادگی و پشتکار مجموعه دستگاه‌های امدادی و روحیه معنوی موجود در بین نیروهای این استان از عوامل مهم موفقیت دستگاه‌های امداد و نجات قم است.

رئیس مرکز توسعه و مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد:برای اجرای دقیق طرح دادرس در قم اعتبارات مالی موردنیاز به این استان تزریق می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از تسنیم،طرح ملی دادرس با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش قم و جمعیت هلال‌احمر استان به‌منظور افزایش آمادگی دانش‌آموزان و خانواده‌ها در مواقع بحران، افزایش سطح ایمنی، کاهش خطرپذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث مانند سیل و زلزله اجرا می‌شود.