راه اندازی کلینیک های حقوقی بستر مناسبی برای تحقق حقوق شهروندی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، دکتر بهرام سرمست ضمن بازدید از دانشگاه مفید قم در نشست با مدیران این دانشگاه بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های خاص دانشگاه مفید در بخش های حقوقی و اقتصادی در راستای توسعه استان تاکید کرد . استاندار قم همچنین […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری برنا از قم، دکتر بهرام سرمست ضمن بازدید از دانشگاه مفید قم در نشست با مدیران این دانشگاه بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های خاص دانشگاه مفید در بخش های حقوقی و اقتصادی در راستای توسعه استان تاکید کرد .

استاندار قم همچنین در نشست با مدیران این دانشگاه طی سخنانی شکاف بین صنعت و بخش های اجرایی با دانشگاه ها را مورد توجه قرار داد و گفت: مراکز اجرایی و دانشگاهی خود را بی نیاز از یکدیگر می دانند.

سرمست با تأکید بر لزوم تلاش در جهت پیوند این دو بخش افزود: به لحاظ نظریه های کاربردی، سیاست گذاران اقتصادی و بخش خصوصی نیز خود را بی نیاز از تئوری های دانشگاهی می دانند و هنوز این ارتباط برقرار نشده است.

وی با بیان این که ساز وکار مناسبی برای تعامل دانشگاه ها با دستگاه های اجرایی در استان قم باید اندیشیده و پیاده شود ادامه داد: دستگاه های اجرایی استان بایستی از منابع تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه ها بر اساس یک برنامه عملیاتی استفاده کنند.

استاندار قم در ادامه بهره گیری از ظرفیت های موجود دانشگاه مفید از جمله در رشته های حقوق و اقتصاد را یادآور شد و گفت: باید از این ظرفیت ها به نحو شایسته در جهت ارائه خدمات حقوقی به مردم و نیز کمک به توسعه شرکت های دانش بنیان در استان بهره گرفت.

سرمست همچنین با اشاره به تاسیس کلینیک حقوقی دانشگاه مفید قم، گسترش شعبات این کلینیک در مراکز مهم شهری و دستگاه های اجرایی استان جهت ارائه مشاوره های لازم به شهروندان و دستگاهها را ضروری خواند و افزود: باید راه اندازی این کلینیک به صورت پایلوت در استانداری قم اجرایی شود.

وی رویکرد استان در تقویت ارتباط دانشگاه ها با مراکز صنعتی و تولیدی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: این مهم در مورد دانشگاه مفید باید به عنوان یک اولویت ویژه در دستور کار دفتر ارتباط استانداری با دانشگاه ها قرار گیرد.

 

بیشتر بخوانید: