توزیع کمک‌هزینه معیشت به ۱۶ هزار خانوار در استان قم
توزیع کمک‌هزینه معیشت به ۱۶ هزار خانوار در استان قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، اکبر میرشکار بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در ماه رمضان اظهار داشت: مهم‌ترین هدف کمیته امداد در ماه رمضان رفع نیازهای معیشتی مددجویان  بوده است. وی از توزیع ۳ هزار و ۸۵۳ بسته غذایی در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، اکبر میرشکار بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در ماه رمضان اظهار داشت: مهم‌ترین هدف کمیته امداد در ماه رمضان رفع نیازهای معیشتی مددجویان  بوده است.

وی از توزیع ۳ هزار و ۸۵۳ بسته غذایی در ماه رمضان خبر داد و افزود: این تعداد بسته غذایی به ارزش ۳۴۴ میلیون تومان توزیع‌شده و همچنین استان قم تنها استانی است که در کشور به ۱۶ هزار و ۶۷۱ خانواده کمک‌هزینه معیشت از مبلغ ۱۰۰ هزار تومان تا ۲۵۰ هزار تومان پرداخت کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم توزیع ۱۰ هزار و ۸۸۰ پرس غذای گرم را از دیگر اقدامات در ماه رمضان عنوان کرد و گفت: در ماه رمضان امسال با  ۱۰ هزار و ۸۸۰ پرس غذای گرم و اعتباری در حدود ۱۰۵ میلیون تومان از مددجویان کمیته امداد پذیرایی شده است.

وی از استقبال مردم از دو طرح اکرام ایتام و محسنین قدردانی و تصریح کرد: در ماه رمضان امسال ۹۹۳ حامی جدید برای دو طرح ایتام و محسنین وارد لیست حامیان کمیته امداد شده‌اند اما متأسفانه  هنوز تعدادی از کودکان تحت حمایت کمیته امداد از حامی مشخصی برخوردار نیستند.

میرشکار با اشاره به نزدیکی عید فطر و طرح جمع‌آوری فطریه خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین سرمایه کمیته امداد امام خمینی (ره) اعتماد مراجع تقلید به این ارگان و رضایت برای پرداخت فطریه به این ارگان برای رفع نیازهای مددجویان و غیر مددجویان لیست کمیته امداد است.

وی تأکید کرد: چنانچه مردم قم طی اقدامی برنامه‌ریزی‌شده فطریه خود را به کمیته امداد پرداخت کنند مبلغی در حدود ۹ میلیارد تومان جمع‌آوری ‌می‌شود که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و لیست مشخص می‌توانیم تا پایان روز عید فطر مبلغ جمع‌آوری‌شده  به‌حساب افراد نیازمند واریز کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم در پایان با اشاره به موضوع کمک به فلسطین ابراز کرد: هیچ‌یک از کمک‌های مردم خارج از استان و کشور هزینه نمی‌شود و تمام هزینه‌ها در کمیته امداد مشخص و قابل‌ارائه است مگر صندوق‌هایی که در روز قدس و با عنوان مشخص کمک به فلسطین در مسیر راهپیمایی قرار دارد.

وی کمک‌های مردمی به جبهه مقاومت و فلسطین در روز قدس را چشم‌گیر عنوان کرد و افزود: در سال گذشته تنها ۱۸ میلیون تومان کمک به مردم فلسطین جمع‌آوری‌شده بود که خوشبختانه امسال باوجود تبلیغات رسانه‌های خارجی در حدود ۵۲ میلیون تومان کمک‌های مردمی جمع‌آوری‌شده است.