زمینه سازی برای معرفی سمن ها در نمایشگاه های بین المللی

روح الله رمضانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در قم گفت:  معاونت فرهنگی و امور جوانان درنظر دارد نسبت به معرفی سمن های توانمند و فعال در حوزه تولید و ارایه محصول و خدمات که واجد شرایط لازم باشد، اقدام کند. وی بیان داشت: این ارزیابی به منظور شرکت درنمایشگاه های بین المللی خواهد […]

روح الله رمضانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در قم گفت:  معاونت فرهنگی و امور جوانان درنظر دارد نسبت به معرفی سمن های توانمند و فعال در حوزه تولید و ارایه محصول و خدمات که واجد شرایط لازم باشد، اقدام کند.

وی بیان داشت: این ارزیابی به منظور شرکت درنمایشگاه های بین المللی خواهد بود و لذا از سمن هایی که در حوزه تولید و ارائه محصول توانمند هستند درخواست می شود برای اعلام امادگی به اداره کل ورزش و جوانان استان مراجعه کنند.

معاون فرهنگی و امور جوانان استان قم با اشاره به شرایط لازم سمن ها در این خصوص گفت:  فرصت حضور در نمایشگاه بین المللی به عنوان یک فرصت بلندمدت برای ارائه محصول در نظر گرفته شود و  سمن دارای ظرفیت و توانایی تولید و صادرات محصول از قبیل خوراکی، پوشاک، صنایع دستی، نرم افزار، فناوری و …. در اولویت است.

 

رمضانی تصریح کرد: همچنین  برای محصولات صادراتی، بسته بندی مناسب پیش بینی و تدارک دیده شود و از سوی دیگر این قابلیت وجود داشته باشد که کاتالوگی حداقل در سه زبان ( فارسی، انگلیسی، عربی ) برای معرفی محصولات ارایه شده در نمایشگاه، تهیه شود.

وی گفت: نمایشگاه های بین المللی مورد نظر، محل ارایه و فروش مستقیم محصولات نیستند و هدف از معرفی سمن ها، ایجاد فرصتی برای تسهیل حضور بلند مدت، معرفی محصولات و انعقاد قرارداد آنها در بازارهای منطقه ای و بین المللی است.

بیشتر بخوانید: