استان قم وارث پروژه های فراوان بدون مطالعه است
استان قم وارث پروژه های فراوان بدون مطالعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بهرام سرمست امروز در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با ابراز تأسف از این که همچنان فاصله ای بین مراکز اجرایی و مراکز تحقیقاتی دیده می شود بیان داشت: برخی تحقیقات دانشگاهی در قم، کاربردی نیست و نمی تواند […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بهرام سرمست امروز در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با ابراز تأسف از این که همچنان فاصله ای بین مراکز اجرایی و مراکز تحقیقاتی دیده می شود بیان داشت: برخی تحقیقات دانشگاهی در قم، کاربردی نیست و نمی تواند مسئله ای از مسائل استان را حل کند.

وی افزود: بدیهی است که در تعریف پژوهش ها، باید اولویت های استان لحاظ و در عین حال پیوند بین دانشگاه و مراکز اجرایی تقویت شود.

استاندار قم با تأکید بر این که مدیران اجرایی باید سازمان های خود را به سازمان های یادگیرنده تبدیل کنند اضافه کرد: استفاده از مشاوره ها و ایده پردازی های دانشگاهی، کمک فراوانی به مدیران اجرایی خواهد کرد.

سرمست در ادامه به ضرورت توسعه متوازن استان اشاره و خاطرنشان کرد: ساماندهی طرح های استانی باید با رعایت و در نظر گرفتن همه جوانب کار انجام شود.

وی سپس به طرح اقدام ملی مسکن پرداخت و اذعان کرد: برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای خانه دار کردن اهالی قم در پروژه امیرکبیر اراک، یک کج سلیقگی و نوعی اجحاف به قمی ها بود.

استاندار قم افزود: متأسفانه وقتی متوجه این موضوع شدیم که برخی شهروندان در این طرح ثبت نام کرده بودند.

سرمست گفت: بنده در مدیریت استان مخالف هر برنامه بدون مطالعه هستم و باید اذعان کم که استان قم، وارث پروژه های بسیاری است که بدون مطالعه انجام شده و مشکلاتی را برای اداره استان پدید آورده است.

استاندار قم تصریح کرد: طرح اقدام ملی مسکن باید تا پایان آذر ماه تعیین تکلیف شده و از این رو تا این تاریخ، باید زمین جایگزین برای پروژه امیرکبیر اراک معرفی شود.

وی تصریح کرد: البته تصویب الحاق اراضی ملی پردیسان به شهر قم به صورت کلی انجام می شود و در ادامه در شورای عالی معماری و شهرسازی، فازبندی طرح اقدام ملی مسکن در استان بر اساس نیاز متقاضیان و همچنین به شکل واقع بینانه خواهد بود.