ضرورت رسیدگی به محرومیت‌های مناطق ۲ و ۶ قم/ مسکن‌دارشدن قمی‌ها در شهر "امیرکبیر" زیبنده استان نیست
ضرورت رسیدگی به محرومیت‌های مناطق ۲ و ۶ قم/ مسکن‌دارشدن قمی‌ها در شهر "امیرکبیر" زیبنده استان نیست

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم ، احمد امیرآبادی فراهانی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با اشاره به اینکه منطقه غرب قم (منطقه۲) درخصوص مباحث گردشگری و زیرساخت‌های آن فقیر است اظهار داشت: در منطقه ۲ و ۶ زمین […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم ، احمد امیرآبادی فراهانی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با اشاره به اینکه منطقه غرب قم (منطقه۲) درخصوص مباحث گردشگری و زیرساخت‌های آن فقیر است اظهار داشت: در منطقه ۲ و ۶ زمین دولتی وجود ندارد و امکان ایجاد مراکز تفریحی نیست، تنها جایی که امکان آن را دارد حدفاصل ریل راه آهن و اتوبان کمربندی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه بوستان جوان مورد توجه مدیریت شهری قرار نگرفته است افزود: انتظار می‌رود شهرداری روی این موضوع اهتمام بیشتری داشته باشد، صرفا با تخصیص مطالعات و بودجه مشکلی حل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نگاه به منطقه ۲ هرچقدر به آن برسیم کم است تصریح کرد: عدم توجه به یک منطقه محروم درست نیست، رسیدگی به این منطقه باید سرعت بگیرد، در اطراف بوستان جوان اقداماتی شکل گرفته که در شان قم نیست.

امیرآبادی با اشاره به اینکه یک بار برای همیشه باید در استان و مجموعه مدیریت شهری به محرومیت‌های این منطقه که پیشانی شهر است، رسیدگی کنند خاطرنشان کرد: بخشی از امکانات شهرداری به این منطقه بیاید تا عمران و آبادانی را به همراه داشته باشد.

مسکن ملی قمی‌ها در محدوده پردیسان ایجاد می‌شود ۳۰ نقطه حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی قم شناسایی شد استاندار قم: در سطح کشور قطب صنعت چاپ و نشر معارف دینی هستیم تاکید بر تشدید محدودیت ترددهای شبانه همزمان با شب یلدا در قم/دورهمی یلدایی نداریم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نوع ثبت نام مسکن ملی قم گفت: با توجه به اینکه مسکن ملی قم برای شهر امیرکبیر بود، راه و شهرسازی استان نباید اجازه می‌داد که خانه مردم قم در اراک تامین شود، این اقدام زیبنده استان نبود.

وی با تاکید بر اینکه استان باید در جریان نوع واگذاری‌ها باشد بهر حال در این منطقه نقطه مرغوب و نامرغوب داریم  ادامه داد: با توجه به حساسیت‌های موجود باید نوع واگذاری‌ها شفاف شود، شهرک قدس باید به ایثارگران و محرومان واگذار شود مابقی باید به پردیسان بروند.

امیرآبادی با بیان اینکه این الحاق نباید موجب غفلت از بافت های فرسوده شود گفت: بیش از ۳۶۰ هکتار بافت فرسوده زیر تیغ مجموعه گردشگری است و هیچ‌کاری نمی‌توانیم بکنیم. شوارع نباید مثل پردیسان باشد، خساست به خرج ندهید، مردم باید بتوانند راحت تردد کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلام قم ادامه داد: در طراحی شهری باید معابر و خیابان‌ها برای تردد افراد و خودروها تسهیل شود علاوه براینکه زیرساخت‌های هوشمندسازی شهر نیز توجه شود.