قم نیازمند ساخت ۳۰ مرکز آموزشی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حمیدرضا شیخ‌الاسلام،مدیرکل آموزش‌ و پرورش قم در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم بیان کرد: افزایش ۱۰ هزار دانش‌آموز در یک سال تحصیلی در یک دهه گذشته در قم بی‌سابقه بوده است. او تصریح کرد: آموزش‌ و پرورش […]

قم نیازمند ساخت ۳۰ مرکز آموزشی استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حمیدرضا شیخ‌الاسلام،مدیرکل آموزش‌ و پرورش قم در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم بیان کرد: افزایش ۱۰ هزار دانش‌آموز در یک سال تحصیلی در یک دهه گذشته در قم بی‌سابقه بوده است.

او تصریح کرد: آموزش‌ و پرورش قم با مجموع ۲۶۵ هزار دانش‌آموز در ۱۴۰۰ واحد آموزشی در خدمت مردم و دانش آموزان است.

شیخ‌الاسلام عنوان کرد: باوجود افزایش آمار دانش‌آموزی در قم، تمام این ۱۰ هزار دانش‌آموز در واحد‌های موجود ساماندهی و ثبت‌نام‌شده‌اند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم تصریح کرد: پوشش ثبت‌نام در فضا‌های آموزشی قم مطلوب است و مشکلی برای ثبت‌نام‌های جدید وجود ندارد.

شیخ‌الاسلام بابیان این‌که سال ۹۷، ۱۷ مرکز آموزشی جدید در قم افتتاح شد عنوان کرد: تمام اقدام‌های آموزش‌وپرورش استان در راستای سند تحول نظام آموزشی است.

او اظهار کرد: مسائل تربیتی اولویت و دغدغه اصلی آموزش‌وپرورش استان قم است، باید همسویی و پیوند واحدی در بین خانواده و آموزش‌وپرورش در نظام تربیتی و اجرای سند تحول آموزش‌وپرورش ایجاد شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم اضافه کرد: بهبود مسائل زیرساختی اعتقادی دانش آموزان مهم‌ترین شاخص‌هایی بوده که در سطح آموزش‌وپرورش دنبال می‌شود، ارتقای سطح اخلاق و معارفی دانش آموزان به‌صورت جدی در دستور کار آموزش‌وپرورش است.

شیخ‌الاسلام ادامه داد: آموزش‌های ارائه‌شده در آموزش‌وپرورش باید منجر به عمل در سطح جامعه شود که تفاهم‌نامه‌هایی بین ۱۵۰ مدرسه استان با دفتر حوزه‌های علمیه برای ارتقای جایگاه اخلاقی و معرفتی به امضا رسیده است.

شیخ الاسلام عنوان کرد: همچنین با اجرای طرح شمیم در مدارس دخترانه در بیش از ۱۰۰ مدرسه، مبلغان حوزوی زن به مسائل تربیتی می‌پردازد.

او گفت: قم در معدل کتبی پایه دوازدهم رتبه پنجم را در سطح کشور کسب کرده که وضعیت امیدوارکننده‌ای است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: آموزش‌وپرورش استان قم بیش از ۱۰۰۰ دانش‌آموز و فرهنگی شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

شیخ‌الاسلام همچنین با اشاره به ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی افزود: حضور دانش آموزان قمی در راهپیمایی امسال ۱۳ آبان پرشورتر از سال‌های گذشته خواهد بود.

۱۳ آبان سالروز تبعید امام خمینی (ره)، بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران از ایران به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده است.