ضبط ۴۰۰ خاطره شفاهی از والدین شهدای استان قم
ضبط ۴۰۰ خاطره شفاهی از والدین شهدای استان قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، حجت‌الاسلام حسن هنرمند، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم اظهار داشت: به منظور نشر فرهنگ ایثار و شهادت و با هدف شناساندن سیره و سبک زندگی شهدا در جامعه، ۴۰۰ مصاحبه از والدین معظم شهدای استان قم انجام […]

ضبط ۴۰۰ خاطره شفاهی از والدین شهدای استان قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، حجت‌الاسلام حسن هنرمند، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم اظهار داشت: به منظور نشر فرهنگ ایثار و شهادت و با هدف شناساندن سیره و سبک زندگی شهدا در جامعه، ۴۰۰ مصاحبه از والدین معظم شهدای استان قم انجام شده است.

او ادامه داد: تاکنون۱۰۰ مورد از این آثار که در سال ۹۹ ضبط شده در برنامه‌های مختلف و به مناسبت‌های گوناگون از سیمای نور استان قم پخش شده است.

هنرمند عنوان کرد: والدین معظم شهدا گنجینه‌های خاطرات حماسه سازان دوران دفاع مقدس هستند و باید تا فرصت باقی است این خاطرات جمع آوری شود و به عنوان سند‌های افتخار برای آیندگان باقی بماند.

او افزود: علاوه بر این طی سال‌های گذشته آثار تمام شهدای قم گردآوری و نسخه‌ای از آن ثبت و ضبط شده است و برخی از این آثار از جمله امضای سرخ پای کارنامه شهید حجت الاسلام سید مجتبی صالحی خوانساری در «موزه شهدا» نگهداری می‌شود.