افزایش چشمگیر تردد قمی ها در ساعات منع تردد
افزایش چشمگیر تردد قمی ها در ساعات منع تردد

سرهنگ سید مجتبی اشرفی روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قم، افزود: به صورت میانگین طی روزهای گذشته ۸۰۰ اعمال قانون به دلیل عدم رعایت منع تردد شبانه در قم اعمال شده است. وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته میزان تردد وسائل نقلیه در محورهای استان نسبت به […]

سرهنگ سید مجتبی اشرفی روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران قم، افزود: به صورت میانگین طی روزهای گذشته ۸۰۰ اعمال قانون به دلیل عدم رعایت منع تردد شبانه در قم اعمال شده است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته میزان تردد وسائل نقلیه در محورهای استان نسبت به وضعیت مشابه تنها ۱۲ درصد کاهش داشته است ضمن اینکه در سطح شهر نیز متاسفانه ضوابط به صورت کامل اجرایی نمی‌شود.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان قم ادامه داد: ۹۰ درصد اعمال قانون در اکثر شهرهای بزرگ و کلان شهر های کشور توسط دوربین‌های ثبت تخلف انجام می‌شود که متاسفانه به دلیل نصب دوربین‌های محدود در سطح قم، ۹۰ درصد اعمال قانون هم اکنون توسط همکاران پلیس انجام می شود که بار زیادی به نیروی انسانی پلیس وارد کرده است.

اشرفی تاکید کرد: با توجه به اهمیت نظارت معابر قم توسط دوربین‌های نظارتی، ضرورت ساماندهی و نصب دوربین های بیشتر در سطح معابر قم ضروری است.

وی صدور مجوز بیش از حد به خودروها را یکی از مشکلات اجرای منع تردد شبانه در قم دانست و گفت: مسافربرهای شخصی زیادی در قم مجوز تردد شبانه گرفته اند که این موضوع موجب انتقاد ناجای کشور ازز استان شده است.

انتهای پیام