سرای تاریخی همدانی‌ها در قم مرمت شد
سرای تاریخی همدانی‌ها در قم مرمت شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حمید یزدانی با اعلام این خبر، افزود: برای مرمت این سرای تاریخی حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلون ریال از محل اعتبارت ملی هزینه شده است. وی عنوان کرد: عملیات مرمت شامل آواربرداری، سبک‌سازی بام، مرمت و استحکام‌بخشی پایه‌ها و پوشش‌ها، عایق‌کاری […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حمید یزدانی با اعلام این خبر، افزود: برای مرمت این سرای تاریخی حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلون ریال از محل اعتبارت ملی هزینه شده است.

وی عنوان کرد: عملیات مرمت شامل آواربرداری، سبک‌سازی بام، مرمت و استحکام‌بخشی پایه‌ها و پوشش‌ها، عایق‌کاری بام و اجرای نمای آجری است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم ادامه داد: سرای همدانی‌ها در قلب بازار قم قرار دارد. در دوران ناصرالدین‌شاه قاجار شهر قم اهمیت یافتن مذهبی، اجتماعی و اقتصادی روزافزونی پیدا کرد، به این ترتیب راسته بازار نو در امتداد گسترش بازار کهنه به طرف دروازه علیخانی شکل گرفت.

وی عنوان کرد: با احداث بازار نو، سرای همدانی‌ها در همسایگی سرای شین، به همراه دیگر سراها در بازار به‌وجود آمد، به مناسبت کسب و تجارت عده‌ای از تجار همدان در این مکان، به سرای همدانی‌ها معروف شد.