کرونا خسارات زیادی به حوزه گردشگری قم وارد کرد/رفع آسیب‌ها در حوزه گردشگری نیازمند راهکارهای کارشناسی
کرونا خسارات زیادی به حوزه گردشگری قم وارد کرد/رفع آسیب‌ها در حوزه گردشگری نیازمند راهکارهای کارشناسی

– اخبار استانها – یونس عالی پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به پیگیری مصوبات در جهت ارزیابی وضعیت مراکز و واحدهای گردشگری و مرتبط با میراث فرهنگی و صنایع‌دستی اظهار داشت: شیوع کرونا سبب تعطیلی بسیاری از واحدهای حوزه گردشگری و زائرپذیری شد و خسارات زیادی در بخش تولید و […]

– اخبار استانها –

یونس عالی پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به پیگیری مصوبات در جهت ارزیابی وضعیت مراکز و واحدهای گردشگری و مرتبط با میراث فرهنگی و صنایع‌دستی اظهار داشت: شیوع کرونا سبب تعطیلی بسیاری از واحدهای حوزه گردشگری و زائرپذیری شد و خسارات زیادی در بخش تولید و اشتغال در این حوزه اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه در ارزیابی مشکلات این واحدهای اقتصادی که دچار زیان‌های مالی شده‌اند کار کارشناسی و دقیق قابل‌قبول است، ابراز کرد: برمبنای حدسیات و تخمین‌های تقریبی و بدون داشتن آمار دقیق نمی‌توان مشکلات در حوزه گردشگری را رفع کرده و به ارائه راهکاری مناسب دست یافت، ازاین‌رو مدیران در جلسات فنی باید آمار دقیق و نظرات کارشناسی ارائه دهند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم خاطرنشان کرد: گاهی برای برون‌رفت از بحرانی نیاز به تعیین ساختار جدیدی داریم و این ساختار جدید نیز باید به‌خوبی بررسی شود و همه جوانب را در نظر گرفت.

وی با تأکید بر اینکه رفع آسیب‌های ناشی از کرونا در حوزه گردشگری نیازمند راهکارهای کارشناسی است، عنوان کرد: در این ایام بسیاری از مشاغل در حوزه گردشگری متحمل آسیب‌های اقتصادی شده‌اند و در ابتدا باید این آسیب‌ها و میزان دقیق خسارات را احصا کرد.

عالی پور ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا و تحریم‌ها در یک جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و منظور از قرارگاه اقتصاد مقاومتی آن است که بدانیم در شرایط عادی نیستیم و به یک فرماندهی منسجم و هم‌افزایی گسترده برای برون‌رفت از مشکلات نیاز داریم.

وزیر گردشگری پاسخگوی بیمه نکردن راهنمایان گردشگری باشدخسارت میلیاردی کرونا بر صنعت گردشگری خراسان جنوبی/ وقتی بازار حضور مسافر از رونق می‌افتددومین شهر مذهبی کشور زیرساخت گردشگری ندارد

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی خروج از بحران جنگ اقتصادی، نیازمند نقشه راه و تاکتیک‌های راهبردی و فرماندهی مدبرانه است ابراز کرد: باید مصوبات نیز طبق این شرایط تصویب و پیگیری شود و نباید فرصت‌ها را از دست بدهیم.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم یادآور شد: اگر میزان خسارات به‌خوبی بررسی شود، طبق آن می‌توان تسهیلات مناسب با زمان‌بندی کافی تخصیص داد تا این واحدها بتوانند سرپا بمانند.

وی تصریح کرد: وقتی مصوبه‌ای نیز به تصویب می‌رسد، مدیران باید به‌خوبی آن را پیگیری و به مطالبات رسیدگی کنند، در این برهه، بی‌اعتنایی مدیران به مصوبات پذیرفته نیست، چراکه ما به مدیرانی همراه و همگام با چرخه اقتصادی نیاز داریم.

عالی پور با بیان اینکه در هر حوزه‌ای تعاملات لازم برای اخذ تسهیلات و حمایت از اشتغال و تولید در حوزه گردشگری امری ضروری است اظهار داشت: با به‌روزرسانی آمار و اطلاعات و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و نگرش کارشناسی نسبت به مسائل باید قدم‌های خوبی برداشته شود.

وی اضافه کرد: در کنار تحقق اهداف در رفع مشکلات واحدهای مرتبط با گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع‌دستی، توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله به کرونا لازم‌الاجراست و باید در اجرای وظایف و مسئولیت‌ها به این مصوبات نیز توجه داشت تا در کنار حفظ ظرفیت‌های اقتصادی، سلامت مردم نیز موردتوجه باشد.