توسعه متوازن با تقویت زیرساخت‌های لازم دو شهرستان جدید در قم/ ۱۹۴۴ فرصت شغلی با پرداخت تسهیلات تثبیت شد
توسعه متوازن با تقویت زیرساخت‌های لازم دو شهرستان جدید در قم/ ۱۹۴۴ فرصت شغلی با پرداخت تسهیلات تثبیت شد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، با اشاره به اینکه باید همه مصوبات به ذینفعان اطلاع‌رسانی شود تا مخاطبان آن بتوانند از آن مطلع شوند اظهار داشت: در ارتباط با توسعه […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، با اشاره به اینکه باید همه مصوبات به ذینفعان اطلاع‌رسانی شود تا مخاطبان آن بتوانند از آن مطلع شوند اظهار داشت: در ارتباط با توسعه استان یکی از اقدامات ساختاری و زیربنایی ایجاد دو شهرستان مستقل و جداست و متناسب با این تقسیمات باید در تمامی زمینه‌ها تمام زیربناها تقویت شود.

استاندار قم با تاکید برلزوم ملاحظات زیست محیطی در فعالیت‌های صنعتی در استان تصریح کرد: در باب توسعه متوازن پس از انجام مطالعات هر کدام در زمینه‌ای قابلیت توسعه داشتند می‌توان آن را پیگیری کرد، مثلا در خلجستان در زمینه گردشگری می‌توانیم توسعه داشته باشیم از همین رو باید ظرفیت‌های بالقوه را با جدیت بالفعل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نواحی صنعتی پتانسیل مهم برای توسعه استان و توسعه متوازن است که باید فعال شوند تا شاهد شکوفایی صنعت در بخش‌های مختلف استان باشیم.  

نیروگاهی در قم که فصل سرما دودزاتر می‌شود/ دود آلایندگی فقط به چشم مردم می‌رود۲فوریت اخذ مجوز اوراق مشارکت ۳هزار میلیارد ریالی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل قم تصویب شدانفجار مهیب در کارخانه فولاد شهرک صنعتی سلفچگان قم/۲ کارگر فوت و ۵ کارگر مصدوم شدند

لزوم توجه به تقویت برق کهک

مرتضی حیدری نیز با بیان اینکه منطقه کهک در تامین برق مشکل دارد گفت: با توجه به اینکه اگر شهرستان جدید ایجاد شود برق باید در اولویت برنامه‌های آتی باشد، الحاق صورت گیرد و پس از آن با رفع محدودیت‌ها برای صنعت مسایل را پیگیری کنیم.

فرماندار قم با اشاره به اینکه شهرک پوشاک در کهک باید آماده‌سازی شود افزود: اینجا فضای تولیدی، تجاری و نمایشگاهی باشد در این صورت مردم هم از آن استقبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه گفته می‌شود زمینی برای شهرک پوشاک وجود ندارد درست نیست تصریح کرد: زمینی در منطقه مورد نظر وجود دارد که زیرساخت‌های آن هم فراهم هست، از آنجا که کار در صنعت پوشاک سبک است می‌توان به سرعت آن را راه‌اندازی کرد.

حیدری به کوه وتوس و معدن سنگ اشاره کرد و ادامه داد: باید کارگاه‌های فراوری سنگ‌های زینتی در این منطقه مستقر و مردم منطقه در آن مشغول کار شوند.

پروژه‌های با پیشرفت کمتر از ۶۰ درصد تسهیلات سرمایه ثابت دریافت می‌کنند

محمود سیجانی  نیز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اینکه پروژه‌های با پیشرفت کمتر از ۶۰ درصد و در مناطق کم برخوردار ۳۰ می‌توانند تسهیلات سرمایه ثابت دریافت کنند اظهار داشت: استان قم رتبه سوم کشور در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با بیان اینکه ۱۵۸ میلیارد تومان به جمع ۲۵۰ میلیارد تومانی که قبلا جذب کرده بودیم اضافه شده است افزود: بانک‌هایی که مشمول پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ هستند باید تکلیف پرونده‌های ارجاع شده را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه کمیته‌های تخصصی مسایل مربوط به ستاد بررسی می‌شود تصریح کرد: کمیته نظارت بر رونق تولید یکی از کمیته‌های فعال است که این کمیته پس از دریافت تسهیلات از بانک‌ها تغییرات اشتغال در واحدها را بررسی می‌کند.

سیجانی ادامه داد: عمده واحدها پس از دریافت تسهیلات تثبیت و در مواردی ایجاد اشتغال داشته‌اند، مجموعا ۶ بازدید از ۲۴ واحد تسهیلات ۹۸ انجام شده که طی این بازدیدها شاهد ۱۹۴۴ تثبیت و ۳۸ فرصت شغلی جدید هستیم.