امام جمعه قم: دست‌های خائنانه‌ای می‌خواهد قم را از مرکزیت انقلاب بیرون بیاورد / سازش با آمریکا ‌مصلحت نیست

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: خداوند به ما امر می‌کند که با دشمنان خداوند جنگیده و در برابر آن‌ها کوتاه نیاییم، در برابر […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: خداوند به ما امر می‌کند که با دشمنان خداوند جنگیده و در برابر آن‌ها کوتاه نیاییم، در برابر مقاومت مؤمنان خداوند به آنان پیروزی عنایت می‌کند.

وی با اشاره به ارزش و اهمیت فرهنگ در جامعه اسلامی بیان کرد: اصلاح فرهنگ یک مملکت، راه اصلاح آن است و تحکیم هویت دینی و ملی یکی از وظایف شورای فرهنگ عمومی است، باید نسبت به معرفی فرهنگ و ارزش‌های دینی همه قیام کنند.

امام‌جمعه قم با اشاره به اینکه شهر قم حرم اهل‌بیت(ع) است، بیان کرد: باید همه دستگاه‌ها و خود مردم قم نسبت به حفظ هویت فرهنگی و مبارزه با تهاجم فرهنگی بیگانگان اهتمام داشته باشند.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) تصریح کرد: از مردم عزیز به خاطر دو ماه عزاداری برای خاندان عصمت و طهارت تقدیر می‌کنم،این عزاداری‌ها رمز حفظ ارزش‌های دینی و تقویت اتحاد و همبستگی است.

انتقاد امام جمعه قم از زیر پا گذاشتن ‌عفاف و حجاب از سوی زنان و مردان / ناجا ‌باید برخورد کندامام جمعه قم:دستگاه دیپلماسی دل‌خوش به مذاکره با اروپا نباشدآیت‌الله حسینی‌بوشهری در بیمارستان بستری شد/انتقال امام جمعه قم به تهران

استاد حوزه علمیه افزود: رهبر انقلاب در دیدار با مردم قم فرمودند که انگیزه‌هایی وجود دارد که فضای دینی قم را تغییر دهند، بزرگان قم نباید بگذارند دستان خائن قم را از مرکزیت انقلاب بیرون بیاورند، همه دستگاه‌ها و آحاد مردم باید در این زمینه دست‌به‌دست هم دهند.

نماینده ولی‌فقیه در قم بابیان اینکه تابلوهایی که در ورودی شهر قم وجود دارد درشان قم نیست،گفت: مسافران وقتی وارد این شهر می‌شوند، حس نمی‌کنند که وارد حرم اهل‌بیت(ع) شده‌اند که این پسندیده نیست.

آمریکا منشأ اصلی ناامنی، عقب‌ماندگی و اختلاف در کشور عراق است/سفارت آمریکا در بغداد اساس و مرکز فتنه در این کشور است

آیت‌الله سعیدی با اشاره به درگیری‌های کشور عراق بیان کرد: منشأ اصلی ناامنی، عقب‌ماندگی، اختلاف این کشور آمریکاست، تنها راه برون‌رفت‌ عراق از وضعیت کنونی، بهره‌مندی آنان از تجربه موفق انقلاب اسلامی ایران بوده و ملت شریف عراق بدانند که سفارت آمریکا در بغداد اساس و مرکز فتنه در این کشور است.

وی عنوان کرد: مناسبت مهم این هفته ۱۳ آبان ماه و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی بوده و در این روز چند حادثه رخ داد، حادثه نخست تبعید امام خمینی توسط شاه خائن، دومین حادثه مبارزات دانشجویان با شاه و سومین حادثه تسخیر لانه جاسوسی بود که از آن تحت عنوان انقلاب دوم یاد شد.

امام‌ جمعه قم با اشاره به اهمیت مراسم ۱۳ آبان گفت: مراسم روز ۱۳ آبان در کل کشور باید به شکل باشکوهی برگزار شود و همه مردم و به‌ ویژه مسئولان نظام در این مراسم شرکت کرده و شعار مرگ بر آمریکا سر بدهند.

استاد حوزه علمیه گفت: جبهه استکبار همواره پیشنهاد مذاکره می‌دهند، اما برخی‌ها که خود را از عقلای قوم می‌دانند، سازش با آمریکا را نشانه مصلحت‌اندیشی می‌دانند اما رهبر حکیم و فرزانه انقلاب به همراه ملت ایران در برابر آمریکا دچار اشتباه محاسباتی نشدند و مسئولان ما نیز باید بدانند نباید به آمریکا اعتماد کرد.

هرمسیری که به آمریکا ختم شود بن‌بست است

نماینده ولی‌فقیه در قم گفت: مسئولان این موضوع را موردتوجه قرار دهند که هر مسیری که به آمریکا ختم شود بن‌بست بوده و جز عقب‌ماندگی، مکر و حیله به دنبال نخواهد داشت و تنها راه برون رفت از مشکلات رونق تولید،تمرکز بر رفع مشکلات معیشتی، اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی و تقویت اقتصاد دانش بنیان است.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه جبهه کفر، نفاق و استکبار همیشه به دنبال مذاکره و سازش است، خاطرنشان کرد: برخی که خود را که عاقل می‌دانند سازش با آمریکا را عین مصلحت قلمداد می‌کنند در حالی که عهد‌شکنی‌های فراوان آمریکا را شاهد بوده‌ایم.