مرتضی حیدری شامگاه شنبه در بازدید میدانی از طرح فوق در محدوده امامزاده سید معصوم (ع) قم طی سخنانی اظهار داشت: این طرح در ۹۰ محله از شهر قم اجرا می شود و آمار افرادی که تحت پوشش قرار می گیرند نیز بتدریج در حال جمع آوری است. فرماندار قم نیروهای فعال در این طرح […]

مرتضی حیدری شامگاه شنبه در بازدید میدانی از طرح فوق در محدوده امامزاده سید معصوم (ع) قم طی سخنانی اظهار داشت: این طرح در ۹۰ محله از شهر قم اجرا می شود و آمار افرادی که تحت پوشش قرار می گیرند نیز بتدریج در حال جمع آوری است.

فرماندار قم نیروهای فعال در این طرح را شامل ۲ هزار و ۵۰۰ بسیجی و یکهزار نیروی مرکز بهداشت ذکر کرد و گفت: از نکته‌های جالب طرح مذکور استخراج جمعیت محله ها است که با این شیوه به نقاطی که به صورت کامل در وضعیت قرمز هستند دسترسی پیدا می کنیم.

حیدری افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده سه تیم مراقبتی، حمایتی و نظارتی عملا وارد محله ها می شوند و از این هفته نیز تیم های مراقبتی وارد منازل شهروندان خواهند شد و افراد مبتلا به کرونا به بیمارستان مراجعه نمی کنند.

وی ادامه داد: اطلاعات مربوط به جمعیت هر محله توسط مرکز بهداشت تهیه و در اختیار بسیج قرار می گیرد و در کوتاهترین زمان ممکن بیماران کرونایی شناسایی می شوند.

حیدری همچنین اضافه کرد: در صورتی که نیازمند قرنطینه خانگی باشند آموزش های لازم ارائه و در صورت نیاز به انتقال به بیمارستان نیز این کار انجام می گیرد.

 فرماندار قم با تاکید بر اینکه در طرح یاد شده بیماری کرونا را در حد اعلی کنترل خواهیم کرد گفت: این طرح علاوه بر مناطق حاشیه ای و همچنین مرکز شهر قم به بخش ها و روستاهای استان نیز گسترش پیدا کرده است.

وی افزود: این طرح تا زمان کشف واکسن کرونا ادامه پیدا می کند و به این شیوه از مردم مراقبت می کنیم.

طرح محله محور مبارزه با کرونا که مزین به نام شهید حاج قاسم سلیمانی است بخشی از طرح جامع مدیریت تجمع ها و ترددها در راستای کنترل شیوع کرونا در کشور و استان قم می باشد.

فرماندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار داشتن قم در وضعیت نارنجی کرونایی یادآور شد: در این شرایط محدودیت های زیادی اعمال و بخشی از زندگی تعطیل می شود و وقتی این وضعیت به شکل زرد و سفید تغییر پیدا کند به معنی عادی بودن شرایط می باشد و مفهوم آن این است برغم کشف نشدن واکسن کرونا ما توانستیم با فعالیت شبانه روزی نیروی های بسیج و مراکز بهداشت زندگی مردم را در سطح عادی اداره کنیم و این برگ برنده و توفیق نهایی ما به شمار می آید.

فرماندار قم همچنین با اشاره به در پیش بودن شب یلدا ضرورت مراقبت های بهداشتی و پرهیز از دورهمی‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: برای حفظ این موفقیتی که در کاهش آمار کرونا بدست آوردیم به مراقبت زیادی احتیاج داریم.

فرماندار قم موضوع تعامل و هم افزایی میان بسیجیان و نیروهای بهداشت را نیز برای پیشبرد اهداف این طرح حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: با این حال مسئولیت اصلی و زحمت طاقت فرسای این کار به عهده دانشگاه علوم پزشکی و کادر بهداشت و درمان بوده و واقعا صادقانه و خالصانه عمل کرده است.

انتهای پیام