– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در سخنان آدینه‌ای که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: هجرت در راستای ترویج علم و دین دارای ارزش و اهمیت بسیار زیادی است. تولیت حرم حضرت معصومه(س) افزود: […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در سخنان آدینه‌ای که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت: هجرت در راستای ترویج علم و دین دارای ارزش و اهمیت بسیار زیادی است.

تولیت حرم حضرت معصومه(س) افزود: برخی از هجرت‌ها آثار بسیار خوبی به همراه دارد، آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری یزدی با هجرت به قم حوزه علمیه را تأسیس کرد که منشا برکات زیادی شد.

وی حضور حضرت معصومه(س) در قم و برکات عظیم آن را موردتوجه قرارداد و بیان کرد: علت اینکه کریمه اهل‌بیت(س) محل هجرت خود را قم انتخاب کردند چون از دیرباز قمی‌ها عاشق اهل‌بیت(ع) بودند.

امام جمعه قم: آمریکا جرات کوچکترین اقدام علیه نفتکش‌های ایرانی را نداردامام جمعه قم: اشغالگری و غارت در ذات آمریکا نهفته استامام جمعه قم: مسجد میراث عظیم در اسلام و مرکزی بزرگ در انقلاب اسلامی است

امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه وجود حضرت معصومه(س) به قم افتخار بخشید، عنوان کرد: هرکسی که در قم زندگی می‌کند این موضوع را بداند که این شهر مقدس دارای سابقه بسیار خوبی است و باید سبب افتخار باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با اشاره به حدیثی از امام موسی کاظم(ع) تصریح کرد: قم آشیانه آل محمد است و حضرت معصومه(س) این موضوع را مطلع بودند که به شهر قم آمدند، در روایتی آمده است اگر قمی‌ها نبودند دین ضایع می‌شد، این موضوع نشان می‌دهد اهل‌بیت(ع) اعتبار بسیار بالایی به این شهر دادند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: اهل قم باید از رفتارهای ناهنجار و برخلاف شئون و آموزه‌های دینی به‌شدت پرهیزکرده و پاسدار خون شهدای عزیز باشند تا به‌عنوان یک قمی اصیل، در کنار کریمه اهل‌بیت (س) محشور شوند.

آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: هنگامی‌که کریمه اهل‌بیت(س) به قم مهاجرت کردند، یک تمدن و پایگاه جدید برای معصومین (ع) سامان دادند، ازاین‌رو همه ساکنان این شهر مقدس باید با شناخت پیشینه و جایگاه قم، در حفظ حریم آن تلاش کنند.