به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت الله محمد یزدی رئیس اسبق قوه قضاییه، رئیس اسبق مجلس خبرگان رهبری و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو سابق شورای نگهبان روز گذشته به دیار باقی شتافت. آیت‌الله سیدیوسف طباطبائی‌نژاد، امام جمعه اصفهان با انتشار پیامی درگذشت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت الله محمد یزدی رئیس اسبق قوه قضاییه، رئیس اسبق مجلس خبرگان رهبری و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو سابق شورای نگهبان روز گذشته به دیار باقی شتافت.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبائی‌نژاد، امام جمعه اصفهان با انتشار پیامی درگذشت ایشان را تسلیت گفت، در ابتدای این پیام آمده است: خبر ارتحال عالم مجاهد و پارسا آیت الله حاج شیخ محمّد یزدی رضوان الله علیه موجب تاثر و تالم شد.

در ادامه این پیام عنوان شده است: این عالم مجاهد از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی یاری وفادار و صدیق برای امام راحل و مقام معظم رهبری بود و پس از انقلاب اسلامی نیز علاوه بر فعالیت‌های علمی همچون تدریس و تألیف ده‌ها کتب متعدد با مضامین فقهی، اعتقادی، سیاسی و اجتماعی فعالیت‌ها و مسؤولیت‌های کم نظیری را در نظام مقدس اسلامی انجام داد.

وی این نامه بیان شده است: ریاست قوه قضائیه، عضویت در شورای نگهبان، عضویت و ریاست مجلس خبرگان رهبری، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه و نمایندگی ادوار مجلس شورای اسلامی از جمله مسئولیت‌های خطیر این عالم مبارز و انقلابی بودکه با اخلاص، در تمام این عرصه‌های مهم نقش‌آفرینی کرد و فی الجمله یک عالم سیاستمدار انقلابی و شجاع بود که تا واپسین لحظه‌های عمر شریفش سنگربان و مدافع انقلاب و ارزش‌های اسلامی ماند.

امام جمعه اصفهان در پایان نامه خود این ضایعه را به پیشگاه حضرت، ولی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی (حفظه الله)، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حوزه‌های علمیه و علمای اعلام و به ویژه خاندان گرامی ایشان و ملت شریف ایران اسلامی تسلیت گفته و علوّ درجات ایشان را از خداوند متعال مسألت نموده است.

همچنین آیت‌الله حسین مظاهری، رئیس حوزه علمیه اصفهان نیز در پیامی درگذشت ایشان را تسلیت گفته و عنوان کرده است: این عالم جلیل که یکی از یاران و شاگردان وفادار امام راحل عظیم الشان (ره) بود و سالیان متمادی پیش از انقلاب را در خدمت خالصانه به آرمان‌ها و اهداف نهضت اسلامی آن امام بزرگوار سپری کرده و پس از تشکیل نظام جمهوری اسلامی نیز همواره در مسؤولیت‌های مختلف و مناصب عالیه، نقشی برجسته و با اهمیت ایفاء نمود، امید است اجر و پاداش مجاهدت‌های مخلصانۀ ایشان در آستان رحمت و کرامت الهی مضاعف شود.

جمعی از مسؤولان استانی اصفهان مانند تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار اصفهان نیز در پیام‌های جداگانه درگذشت آیت‌الله یزدی، رئیس اسبق قوه قضائیه را تسلیت گفتند.