به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، در پی درگذشت  آیت الله یزدی ،عضو فقید خبرگان رهبری و رئیس فقید شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جمعی از مسئولان استانی با صدور پیام‌هایی جداگانه ضمن عرض تسلیت، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم غفران و […]

پبام تسلیت شخصیت‌های کشوری و استانی درپی درگذشت آیت الله یزدی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، در پی درگذشت  آیت الله یزدی ،عضو فقید خبرگان رهبری و رئیس فقید شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جمعی از مسئولان استانی با صدور پیام‌هایی جداگانه ضمن عرض تسلیت، از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم غفران و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر جزیل مسئلت کردند.

پیام تسلیت تولیت حرم حضرت معصومه(س)

 تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) نیز در پیامی ضمن تسلیت درگذشت رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، صدور ارزش‌های اسلامی و به ویژه عمود خیمه نظام اسلامی یعنی اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه و شخص ولی فقیه را از ویژگی های آیت الله محمد یزدی برشمرده است.

در پیام حجت الاسلام والمسلمین محمد سعیدی، آمده است: خبر ارتحال آیت الله شیخ محمد یزدی رییس فقید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم مؤمن و شریف قم در مجلس خبرگان رهبری پس از مدت‌ها تحمل رنج بیماری موجب تأسف و تأثر فراوان گردید.

پبام تسلیت شخصیت‌های استانی درپی درگذشت آیت الله یزدی

 این عالم ربانی و یار دیرین حضرت امام خمینی(ره)و رهبر معظم انقلاب اسلامی از پیشتازان نهضت اسلامی بودند که درمسئولیت‌های مختلف از جمله ریاست دادگاه انقلاب قم، ریاست دفتر امام خمینی قدس سره در قم، عضویت در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگی مجلس، عضویت در خبرگان قانون اساسی و شورای نگهبان، ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی و امامت جمعه تهران به نظام اسلامی و مردم شریف خدمت کردند.

 این عالم مبارز، برجسته و خستگی ناپذیر و محقق علوم اسلامی افتخار شاگردی آیات عظام بروجردی، امام خمینی، اراکی، محقق داماد را در پرونده عملی خود دارند. فعالیت‌های علمی، فرهنگی و تربیت شاگردان فراوان و تألیف و نگاشتن ده ها اثر با موضوع قرآن، حدیث اهل بیت (ع)، فقه، اصول، تاریخ و سیره معصومین (ع) از دیگر امتیازهای این عالم فرزانه است. ایشان یکی از استوانه‌ها و مدافعان همیشگی ارزش‌های اسلامی و به ویژه عمود خیمه نظام اسلامی یعنی اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه و شخص ولی فقیه بود.

پیام تسلیت مدیرحوزه‌های علمیه

در پیام تسلیت آیت الله اعرافی آمده است:خبرارتحال فقیه مجاهد و اندیشمند شجاع مرحوم آیت الله آقای حاج شیخ محمد یزدی قدس الله نفسه الزکیه برای حوزه‌های علمیه به حوزه علمیه قم و همه علاقمندان به اسلام و انقلاب اسلامی سنگین و مایه تأسف شدید شد.

آن فقید سعید چهره تابناکی بود که در سال‌های ممتد ازپشتوانه‌های استوار انقلاب اسلامی و ازیاران فداکار امام خمینی ره و رهبری معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی بشمار می‌آمد و جانفشانی و فداکاری و پیشگامی ایشان از آغاز نهضت اسلامی و خدمات ارزنده آن عالم فرزانه به اسلام و انقلاب و مردم شریف ایران وقم در مسند‌های گوناگون حوزوی، علمی، فرهنگی، تقنینی و قضائی و در جایگاه‌های مهم شورای نگهبان و ریاست مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای عالی حوزه‌های علمیه، ماندگار و فراموش ناشدنی است.

پبام تسلیت شخصیت‌های استانی درپی درگذشت آیت الله یزدی

فضیلت‌های اخلاقی و روح انقلابی و بصیرت سیاسی و تلاش اجتماعی ایشان برای همگان به ویژه طلاب و فضلای حوزه درس آموز و الهام بخش خواهد بود.

فقدان آن دانشمند پارسا و با اخلاص را به مقام معظم رهبری مد ظله العالی و مراجع عظام تقلید دامت برکاتهم و حوزه‌های علمیه و مردم شریف ایران و قم و بیت شریف ایشان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و علو درجات، رضوان الهی و حشر با اولیای الهی و شهدای سرافراز را برای ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان محترم از خداوند مهربان خواستارم.

پیام تسلیت نماینده مردم قم در مجلس

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز با صدور پیامی، آورده است: ارتحال ملکوتی فقیه بصیر، مجاهد نستوه، یار دیرین امامین انقلاب اسلامی حضرت آیه الله محمد یزدی را به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه و عموم فرهیختگان و ملت شریف و انقلابی بویژه مردم عزیز و  ولایت مدار قم تسلیت و تعزیت عرض می نمایم.

این پیام حاکی است: این عالم فرهیخته که قبل و بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، ملجاء و محور وحدت و هدایت نیروهای ارزشی و انقلابی بودند.

پبام تسلیت شخصیت‌های استانی درپی درگذشت آیت الله یزدی

پیام ادامه داده است: حضرت آیت الله یزدی اعلی الله مقامه الشریف تا آخرین روزهای حیات مبارک و زندگی عجین با فراز ونشیب های سخت انقلاب، سدی مستحکم در مقابل همه تهاجمات سهمگین و پشتوانه ای مطمئن برای انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی بودند. خداوند کریم و رحیم درجاتش را متعالی و به فرزندان مکرم و خانواده و بازماندگان معظم صبر جزیل و اجر عظیم مرحمت فرماید. روانشان شاد راهشان پررهرو باد.

پیام تسلیت استاندار قم

بهرام سرمست استاندار قم نیز با صدور پیامی به مناسبت ارتحال این عالم ربانی تاکید کرده است: ارتحال عالم جلیل القدرحضرت آیت الله حاج محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین و نماینده مردم شریف قم در مجلس خبرگان رهبری موجب تأسف و تأثر گردید.

در ادامه پیام آمده است: آن فقیه وارسته علاوه بر حضور در عرصه های علمی و دینی در عرصه سیاسی نیز جزء همراهان و یاران امام عزیز در نهضت عظیم اسلامی به شمار می آمدند. ایشان‌ پس‌ از پیروزی‌ شکوهمند انقلاب‌ اسلامی‌ نیز در مناصب و مسئولیت‌های مهم‌ گوناگون‌ اجرایی و انقلابی از جمله ریاست قوه قضائیه و مجلس خبرگان رهبری به‌ ایفای‌ نقش‌ پرداخته و منشاء خدمات ماندگار در این عرصه‌ها بودند.

پبام تسلیت شخصیت‌های کشوری و استانی درپی درگذشت آیت الله یزدی

در پیام استاندار قم تاکید شده است: اینجانب ضایعه درگذشت این عالم فرزانه را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع اعظام تقلید، حوزه های معزز علمیه، بیت شریف آن بزرگوار و اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری تسلیت گفته و علو درجات و شادی روح آن فقیه عالیقدر را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

پیام تسلیت شهردار قم

متن پیام تسلیت شهردار قم به این شرح است:

بسمه تعالی

إذا مات العالم ثلم فی الإسلام ثلمه لا یسدّها شیء إلى یوم القیامه

ضایعه ارتحال جانسوز عالم ربّانی، فرهیخته گرانسنگ «حضرت آیت‌الله محمد یزدی رضوان الله تعالی علیه» ریاست محترم شورای عالی جامعه مدرسین موجب تاثر و تأسف همه دوستداران علوم دینی، فرهنگ شیعی و انقلاب اسلامی گردید.

پبام تسلیت شخصیت‌های کشوری و استانی درپی درگذشت آیت الله یزدی

اینجانب عروج ملکوتی این عالم ربانی که از شخصیت‌های الگو، کم نظیر، معتمد امام راحل و مقام معظم رهبری بوده و خستگی ناپذیری، شجاعت، نخبه‌پروری، تالیفات متعدد و بیش از هفت دهه مجاهدت علمی، انقلابی، سیاسی و فرهنگی پیوست عمر با برکت خدمت‌شان در کسوت‌های مختلف همچون ریاست و عضویت مجلس خبرگان رهبری، ریاست قوه قضائیه، عضویت شورای نگهبان، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای عالی حوزه‌های علمیه بود را به ساحت قدسی، ولی الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری، مراجع عظام، حوزه‌های علمیه شیعه، مردم بصیر قم، شاگردان و ارادتمندان و همچنین بیت شریف آن فقیه والامقام تسلیت عرض می‌نمایم.

پیام تسلیت آیت الله هادوی تهرانی

آیت الله مهدی هادوی تهرانی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم نیز با صدور پیامی درگذشت آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفت.

پبام تسلیت شخصیت‌های استانی درپی درگذشت آیت الله یزدی

در پیام او آمده است: ارتحال آیت الله حاج شیخ محمد یزدی رحمه الله علیه که شخصیتی با سابقه در تاریخ انقلاب اسلامی است را به حضور مقام معظم رهبری و فقهای شورای نگهبان قانون اساسی و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و دوستداران و خانواده ایشان به ویژه آقازاده ها تسلیت عرض می کنم و برای ایشان عفو و رحمت الهی و برای تمام بازماندگان محترم صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال خواستارم.

پیام تسلیت رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب نیز با صدور پیامی درگذشت این عالم و خادم برجسته انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: درگذشت فقیه مبارز و یار دیرین امام و رهبری، حضرت آیت‌الله یزدی مایه تأسف و تأثر این‌جانب گردید. سال‌ها مجاهدت در انقلاب، و قبول مسئولیت‌های بالا در نظام جمهوری اسلامی و نیز مناصب عالی حوزوی، ایشان را به یکی از چهره‌های ماندگار انقلاب و روحانیت تبدیل کرده است.

پبام تسلیت شخصیت‌های استانی درپی درگذشت آیت الله یزدی

پیام افزوده است: نقش‌آفرینی ایشان در دوران خفقان پهلوی و حمایت ایشان از نهضت امام خمینی(ره) در دوران عسرت و غربت، هرگز از یادها نخواهد رفت؛ هم‌چنان‌که وفاداری ایشان به امام و رهبری در همه مراحل، و بهره‌برداری نکردن از امکانات در دو دوره تصدی قوه قضائیه، ذخیره ایشان در روز واپسین خواهد بود، ان شاء الله تعالی.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در پیام خود تاکید کرده است: اینجانب که به چندین دهه آشنایی، هم‌نشینی و تعامل با ایشان، مفتخر و مبتهج بوده و در درس‌های اخلاق ایشان از قبل از انقلاب حضور داشته‌ام، درگذشت ایشان را به مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه، جامعه مدرسین و فرزندان مکرم‌شان تسلیت می‌گویم و غفران و رضوان الهی، و نیز بالاترین درجات بهشت برین را برای ایشان از خدای بزرگ مسئلت می‌نمایم.

در حال تکمیل