صراط: حسن‌پور، رئیس سازمان بسیج اصناف و فعالان اقتصادی کشور پس از بازدید از خط تولید پارچه ملت بلون در قم گفت: اولین خط تولید پارچه ملت بلون در استان قم با تولید روزانه ۵۰۰ کیلو راه‌اندازی شده و با حمایت سازمان بسیج اصناف و تولیدکنندگان خط تولید در واحدهای تولیدی ماسک راه‌اندازی خواهد شد. به […]

صراط:

حسن‌پور، رئیس سازمان بسیج اصناف و فعالان اقتصادی کشور پس از بازدید از خط تولید پارچه ملت بلون در قم گفت: اولین خط تولید پارچه ملت بلون در استان قم با تولید روزانه ۵۰۰ کیلو راه‌اندازی شده و با حمایت سازمان بسیج اصناف و تولیدکنندگان خط تولید در واحدهای تولیدی ماسک راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از ایسنا وی میزان مصرف ملت بلون در واحدهای تولید ماسک را روزانه ۱۴ تن اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۴ تن از این مقدار در کشور تامین می شود که با راه اندازی این خط تولید در واحدها تا ۳ ماه آینده از واردات ملت بلون بی نیاز خواهیم شد. از ویژگی‌های پارچه‌های فیلتری این خط تولید جلوگیری تا ۹۵ درصد از انتقال ویروس است که قابلیت استفاده در مراکز بهداشتی و درمانی را دارد.

اولین خط تولید ملت بلون در استان قم با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال در کارخانه تولید منسوجات شرکت مه‌تار بافت زرین از اول مهر راه‌اندازی شده است. پارچه ملت بلون لایه فیلتری است که در ماسک‌های سه‌لایه، پنج‌لایه و فیلتردار استفاده می‌شود.