محمدتقی سبحانی امروز در نشست شورای اطلاع رسانی کرونا استان قم گفت: طی روز گذشته۱۰ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را در قم از دست دادند. وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به شانزدهم آذرماه ۴۰ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم مورد […]

محمدتقی سبحانی امروز در نشست شورای اطلاع رسانی کرونا استان قم گفت: طی روز گذشته۱۰ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را در قم از دست دادند.
وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به شانزدهم آذرماه ۴۰ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.
سلطانی با اشاره به بستری شدن ۲۷ تَن در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان افزود: ۳۰ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری شده بودند نیز ترخیص شدند.
به گفته وی، در حال حاضر ۳۰۱ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۶۱ تَن از آنها وخیم است.
مدیرگروه آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت قم، یادآور شد: با فعال شدن گروه شغلی دوم از ابتدای هفته جاری شاهد افزایش تجمعات در شهر هستیم که مساله نگران کننده ای است.
سلطانی ابراز کرد: اگر پروتکلهای بهداشتی در قم رعایت نشود با آغاز فصل سرما و شیوع آنفولانزا بار دیگر قم به وضعیت قرمز کرونایی بازخواهد گشت.
به گفته وی، اگر روند رعایت پروتکلهای بهداشتی در قم به صورت مطلوب دنبال شود ممکن است هفته آینده این شهر در وضعیت زرد این بیماری وارد شود.
سطانی عنوان کرد: اغلب فوتی های کرونا در قم را افراد سالمند و پرخطر تشکیل می دهد.
عودت بیش از ۵ هزار خودرو پلاک غیربومی
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم نیز ابراز داشت: فرماندهی انتظامی قم از اسفندماه سال گذشته مرکز مشاوره رایگان خود را برای افراد آسیب دیده از کرونا فعال کرده است.
سرهنگ مهرداد حاجی زاده اظهار کرد: از یکم تا ۱۵ آذرماه، در مجموع ۵ هزار و ۲۱۲ خودرو پلاک غیربومی از محورهای مواصلاتی قم به شهر مبدا عودت داده شده است.
وی یادآور شد: از این بین هزار و ۲۱۵ خودرو وارد محدوده شهری قم شده بودند و ۴ هزار خودرو دیگر قبل از ورود به شهر قم عودت داده شدند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم تصریح کرد: در این مدت، ۴ هزار و ۶۸۰ فقره جریمه برای خودروهای متخلف صادر شد که بالغ بر ۴ هزار فقره از آن مربوط به ممنوعیت تردد شبانه و جریمه ۲۰۰ هزار تومانی بوده است.
به گفته وی، در این مدت همچنین ۷۹ خودرو پلاک غیربومی که وارد محدوده شهر قم شده بودند با جریمه یک میلیون تومانی مواجه شدند.
وی اظهار کرد: ۵۷۱ خودرو نیز به دلیل مخدوش کردن پلاک و یا سایر تخلفات جریمه ۵۰ هزار تومانی شدند.
حاجی زاده افزود: مردم قم در طول اجرای محدودیت های دو هفته ای کرونا همکاری بالای ۹۰ درصدی را با بخش انتظامی استان داشتند.
به گفته معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم، در مدت اجرای محدودیت های دو هفته ای کرونا، تردد به استان قم ۳۹ درصد کاهش یافته است.
کرونا تمام نشده است
انتهای پیام