– اخبار استانها – سید مرتضی سقاییان نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به افتتاحیه چندین مرحله پروژه‌های شهری در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۹ چهار مرحله پروژه به مرحله بهره‌برداری رسیده و تا پایان سال نیز ۳۰ پروژه مهم به بهره‌برداری می‌رسد. وی اعتبار پروژه‌های افتتاح‌شده در […]

– اخبار استانها –

سید مرتضی سقاییان نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به افتتاحیه چندین مرحله پروژه‌های شهری در سال جاری اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۹ چهار مرحله پروژه به مرحله بهره‌برداری رسیده و تا پایان سال نیز ۳۰ پروژه مهم به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اعتبار پروژه‌های افتتاح‌شده در این چهار مرحله را بیان کرد و افزود: در دهه کرامت ۹۰۰ میلیارد تومان، هفته دولت ۱۳۱ میلیارد تومان، هفته دفاع مقدس ۱۶۹ میلیارد تومان و در مرحله چهارم نیز یک هزار میلیارد تومان پروژه به بهره‌برداری رسیده و یا کلنگ زنی شده است.

شهردار قم به افتتاح یا کلنگ زنی از ۳۰ پروژه تا پایان سال ۹۹ اشاره و تصریح کرد: تا پایان سال شهر قم در حوزه زیرساخت‌ها به شرایط مطلوبی دست پیداکرده و چشم‌انداز شهر قم تا ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد.

وی پروژه‌های افتتاح‌شده در مرحله چهارم را در حوزه زیست‌محیطی عنوان و خاطرنشان کرد: باغ پرندگان یکی از بوستان‌های پارک هزار هکتاری قم بوده و این نوید را به مردم شهر قم می‌دهیم که این بزرگ‌ترین پارک در کشور خواهد بود، به‌گونه‌ای که پارک آبشار تهران ۶۶ هکتار، کوه سنگی مشهد ۹۴ هکتار، کوه صفه اصفهان ۴۰ هکتار است.

سقاییان نژاد با اشاره به آخرین درصد پیشرفت بوستان هزار هکتاری گفت: ۹۰ درصد این بوستان درختکاری شده و سیستم آبیاری تحت‌فشار و سیستم استفاده از پساب آن نیز اجرایی شده و ۴۰ درصد بوستان نیز پارک سازی شده و تا ۱۴۰۴ مرکز اصلی گردشگری قم خواهد بود.

وی باغ پرندگان را یکی از بوستان‌های ۹ گانه بوستان هزار هکتاری دانست و خاطرنشان کرد: باغ پرندگان با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار اجراشده و ۱۰۰ گونه پرنده با فراوانی پنج هزار پرنده در آن نگهداری می‌شود و امیدواریم در افزایش نشاط اجتماعی شهر تأثیر به سزایی داشته باشد.

رشته‌ تحصیلی کارشناسی روایتگری دفاع مقدس در قم راه‌اندازی شدانتقاد رئیس شورای شهر از قفل شدن توسعه ۳۱۵ هکتار بافت تاریخی قم/نوسازی بافت فرسوده متوقف شده استمدیریت استان برای تأمین تجهیزات آتش‌نشانی قم کمک کند

شهردار قم به بوستان طبقاتی شهید زین‌الدین نیز اشاره کرد و گفت: این بوستان در کنار بوستان شهدا که نماد ۶ هزار ۹۰ شهید استان قم بوده ساخته‌شده و نزدیک به ۳۰ هزار متر و با ۵ سطح  اجرایی شده و تا سطح ۵ آن ۷۰ متر فاصله است.

وی ادامه داد: پروژه تقاطع سه سطحه میدان نماز با ۶۰ میلیارد تومان آغازشده و با توجه به افتتاح بلوار آیت‌الله بروجردی  به طول ۹ کیلومتر و خروج پردیسان از بن‌بست این تقاطع درروان سازی ترافیک این محور تأثیرگذار خواهد بود.

سقاییان نژاد افتتاح ۱۰۰ هزار مترمربع فضای سبز در قالب ۴ بوستان را قابل‌توجه دانست و ابراز کرد: از ابتدای سال تا امروز بیش از ۱۹۰ هزار تن آسفالت معابر ریخته شده و تا پایان سال این عدد به ۲۸۰ هزار تن می‌رسد.

وی افزایش سرمایه‌گذاری در شهر قم را اتفاقی مبارک خواند و تصریح کرد: دو پروژه سرمایه‌گذار با رقم ۹۰۰ میلیارد تومان در قالب مجتمع تجاری، اقامتی و مسکونی در هفته گذشته کلنگ زنی شده که درحرکت شهر قم به سمت توسعه و ایجاد زیرساخت‌های مناسب تأثیر بسیاری دارد.