علامه عاملی به‌تمام‌معنا انقلابی و عاشق ایران و رهبری بود

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام سید حسین حسینی قمی شامگاه پنج‌شنبه در ارتحال علامه سید جعفر مرتضی عاملی که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد،اظهار داشت: علامه عاملی انسانی فقیه و با اخلاص بود که دقت در کار […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام سید حسین حسینی قمی شامگاه پنج‌شنبه در ارتحال علامه سید جعفر مرتضی عاملی که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد،اظهار داشت: علامه عاملی انسانی فقیه و با اخلاص بود که دقت در کار و پشتکار زیادی داشت.

وی عشق به جهاد و مبارزه را ازجمله ویژگی بارز مرحوم عاملی دانست و افزود: آن فقیه مجاهد و خستگی‌ناپذیر پدر معنوی حزب‌الله لبنان بود و در شرایطی که تمام نوشته‌های او در جریان جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی در آتش سوخت ولی در اوج بیماری و سختی همچنان به مجاهدت‌های فقهی، علمی و سیاسی خود ادامه داد.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: انقلابی بودن به‌تمام‌معنا ازجمله ویژگی این عالم بزرگ لبنانی است چراکه وی عاشق ایران و انقلاب و امام و رهبری بود و با تمام وجود از مقاومت و حزب‌الله لبنان حمایت می‌کرد و پدر معنوی حزب‌الله بود.

حسینی قمی با اشاره به خدمات علمای شیعه بیان کرد: جمع‌آوری روایت و احادیث ، تدوین فقه شیعه ، ترویج دین ، آفت زدایی از دین  و بیدارگری برابر استعمارگران ازجمله این خدمات است.

مراسم ارتحال علامه عاملی در قم برگزار شدعلامه عاملی عمر خود را برای تحقیق در تاریخ و سیره اهل‌بیت(ع) سپری کردآیت‌الله وحید خراسانی ارتحال علامه عاملی را تسلیت گفت

وی از علامه سید جعفر مرتضی به‌عنوان فردی فقیه، انقلابی و پدر معنوی حزب‌الله یاد کرد و افزود: این عالم ربانی عاشق مقاومت در لبنان و انقلاب اسلامی در ایران بود و به معنای واقعی کلمه معلم اخلاق بود، تواضع ایشان در حد اعلا بود و به‌آسانی خود را در معرض مراجعین قرار می‌دادند و با تواضع و اخلاص با دیگران برخورد می‌کرد.

استاد حوزه علمیه قم گفت:سید مرتضی عاملی اعتقاد به اجتهاد در نوشتن تاریخ داشت و همواره مطالب تاریخی را طبق سند و مدرک تبیین می‌کرد، آن مرحوم در یافتن دست‌های ناپیدا در تحریف تاریخ و همچنین بیان قرائت‌های علوی تلاش زیادی از خود نشان داد.

حسینی قمی خاطرنشان کرد: علامه عاملی  شبهاتی که در از طریق فضای مجازی و یا نامه برای او ارسال می‌شد را پاسخ می دادو برای جامعه شیعی و اسلامی آثار و برکت‌های زیادی به همراه داشت که تأسیس چند مسجد، حسینیه و حوزه علمیه در قم و لبنان ازجمله آن است.