به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علیرضا مظفری با اشاره به انجام مراحل آزادسازی میدان میوه و تره‌بار در میدان مطهری اظهار کرد: اقدام به تملک میدان مطهری از سال ۹۸ آغازشده است و از مجموع ۹۵ واحد موجود ۴۸ واحد خریداری‌ شده است. مدیرعامل سازمان میادین […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علیرضا مظفری با اشاره به انجام مراحل آزادسازی میدان میوه و تره‌بار در میدان مطهری اظهار کرد: اقدام به تملک میدان مطهری از سال ۹۸ آغازشده است و از مجموع ۹۵ واحد موجود ۴۸ واحد خریداری‌ شده است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه زمین واحدها در تملک آستان مقس حضرت معصومه(س) است، افزود: شهرداری اقدام به خرید سرقفلی و حق کسب می‌کند تا با آزادسازی کامل محدوده کار شراکتی با آستان مقس کلید زده شود.

مظفری با اشاره به پیش‌بینی زمانی اتمام تملک، تأکید کرد: اگر منابع مالی تأمین شود تملک مابقی واحدها بیشتر از یک سال زمان نمی‌خواهد.

وی از هزینه ۱۴ میلیارد تومانی در سال گذشته به‌منظور تملک واحدهای میدان مطهری خبر داد و افزود: اتمام کار نیاز به تأمین اعتبار دارد، فقط میدان مطرح نیست بلکه باید اطراف بدنه میدان هم تملک شود چراکه  تأثیرش از واحدهای داخل محدوده کمتر نیست.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم بابیان اینکه شهرداری آماده تهاتر با صاحبان اصناف نیز هست، تصریح کرد: پیشنهاد تهاتر با واحدهای محدوده میدان شهید رجایی نیز داده ‌شده است.

مظفری افزود: تمامی واحدهایی که تعیین تکلیف شده است محصور شده‌اند تا پس از تکمیل آزادسازی نسبت به نحوه استفاده از آنها تصمیم‌گیری شود.