به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از عصر شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به پانزدهم آذرماه ۴۶ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند. وی با اشاره به بستری شدن ۳۸ تَن تحت […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از عصر شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به پانزدهم آذرماه ۴۶ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی با اشاره به بستری شدن ۳۸ تَن تحت اورژانس مراکز درمانی قم افزود: ۲۵ تَن از کل افرادی که طی روزهای گذشته بستری شده بودند نیز ترخیص شدند.

وی همچنین بیان کرد: چهار تَن که نتیجه آزمایش آنها مثبت بود نیز جان خود را از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز پانزدهم آذرماه به حالت نارنجی درآمده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.