مراسم بزرگداشت علامه جعفر عاملی در قم برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مراسم بزرگداشت علامه سید جعفر مرتضی عاملی امشب از سوی دفتر مقام معظم رهبری در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد. این مراسم با حضور طلاب، علما و فقهای حوزه علمیه قم و اقشار مختلف مردم برگزار شد. […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مراسم بزرگداشت علامه سید جعفر مرتضی عاملی امشب از سوی دفتر مقام معظم رهبری در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.

این مراسم با حضور طلاب، علما و فقهای حوزه علمیه قم و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

این عالم فقید، متخصص تاریخ اسلام و تشیع، سیره‌نگار شیعی و از عالمان حوزه علمیه قم و لبنان، چهارم آبان امسال در لبنان دعوت حق را لبیک گفت.

علامه «سید جعفر مرتضی عاملی» در ۲۵ صفر سال ۱۳۶۴ در روستای عیتا الجبل، در ۱۱۰ کیلومتری شهر بیروت؛ واقع در جنوب لبنان به دنیا آمد. این عالم برجسته از عالمان دینی و متخصص تاریخ اسلام و شیعه بود که کتاب های ارزشمندی در سیره اهل بیت(ع) به رشته تحریر در آورد که از جمله آن می توان به الصحیح من سیره النبی الاعظم و مأساه الزهراء اشاره کرد.

وی سال ها در قم اقامت داشت که در مدت اقامت در این شهر مقدس پژوهش های علمی گسترده ای را در زمینه تاریخ و عقاید شیعه رقم زد، همچنین علامه عاملی با راه اندازی منتدا (مدرسه علمیه جبل عاملی ها) اقدام به تدریس در این خصوص کرد.

علامه عاملی سال ۱۳۷۲ به جنوب لبنان رهسپار شده و تلاش های علمی و پژوهشی خود را در آنجا آغاز کرد. یکی از اقدامات موثر مرحوم عاملی، برگزاری جلسات تربیتی برای جوانان بود و موفق شد به همت همین جوانان حوزه علمیه را بعد از پنج سال حضور، در بیروت لبنان دایر کنند.