۱۰۳۱ نفر در پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی شرکت کردند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محمدحسن نادری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به ویژگی‎‏های پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: تقویت خدمات و امکانات سامانه جامع جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علمی کاربردی و توجه ویژه […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، محمدحسن نادری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به ویژگی‎‏های پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: تقویت خدمات و امکانات سامانه جامع جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علمی کاربردی و توجه ویژه به تولید و خلق آثار هنری، پژوهشی و فناوری با تدوین موضوعات و مفاهیم اختصاصی از جمله ویژگی‌‏های این دوره است.

وی افزود: مراسم اختتامیه جشنواره در روز دوشنبه ۱۳ آبان‌ماه ساعت ۱۰ صبح و در شبستان کربلا مسجد مقدس جمکران برگزار می‎شود که  111 نفر در این دوره از مسابقات به‌عنوان برگزیده انتخاب و تجلیل می‎شوند.

دبیر پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور تصریح کرد: دبیرخانه این جشنواره از بهمن‌ماه ۱۳۹۷ کار خود را آغاز کرد که با ارسال فراخوان و ثبت‌نام از دانشجویان، مدرسان و کارکنان در شش بخش آوایی(شفاهی)، کتبی، پژوهشی، فناوری، ادبی و هنری و در ۳۴ رشته به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

تقدیر از ۳۸۱ دانشگاهی در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشتسی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت با حضور ۴۵۰ نخبه قرآنی در قم آغاز می شودقم| ۴۵۰ نخبه قرآنی در سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان به رقابت می‌پردازند

نادری تصریح کرد: مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی با پیام آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان و سخنرانی آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: پس از ثبت‌نام و شرکت دانشجویان و کارکنان و مدرسان در این جشنواره درمجموع ۱۰۳۱ نفر در این مسابقات شرکت کردند که تعداد دانشجویان ۸۴۹۸ نفر و اساتید نیز ۱۸۰۳ نفر است.

دبیر پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور عنوان کرد: در بخش شفاهی ۸۳۷ نفر، در بخش کتبی ۷۸۹۸ نفر، در بخش هنری ۶۸۵ نفر، در بخش ادبی، ۲۶۴ نفر، در بخش پژوهشی ۴۲۸ نفر و در بخش فناوری نیز ۱۸۹ نفر شرکت کردند.

نادری با بیان اینکه بخش کتبی در دو سطح دانشجویان و مدرسان و کارکنان برگزار شد و ۱۸ کتاب در این دو بخش به‌عنوان منبع مطالعاتی و مسابقات اعلام شد،تصریح کرد:برگزاری متمرکز داوری آثار و تک‌مرحله‌ای شدن داوری بخش شفاهی در رشته‎های ترتیل، تحقیق، حفظ ۲، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء، دعاخوانی، مناجات‎خوانی، تواشیح و اذان، باهدف یکسان‌سازی سطوح داوری از دیگر ویژگی‎های خاص این دوره بوده است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه مهارت‌افزایی ویژه برگزیدگان، غبارروبی حرم مطهر حضرت معصومه(س) و ویژه‌برنامه‌های علمی و معنوی از دیگر برنامه‎هایی است که در حاشیه اختتامیه پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در قم انجام می‎شود.