تجهیزات پدافندی آتش‌نشانی قم با حضور سردار جلالی رونمایی شد

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، تجهیزات پدافندی آتش‌نشانی قم در استانداری رونمایی شد. سردار جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور، بهرام سرمست استاندار قم، مرتضی حیدری فرماندار قم، جعفری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم، مهدی متقیان مدیرکل پدافند غیرعامل قم، […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، تجهیزات پدافندی آتش‌نشانی قم در استانداری رونمایی شد.

سردار جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور، بهرام سرمست استاندار قم، مرتضی حیدری فرماندار قم، جعفری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم، مهدی متقیان مدیرکل پدافند غیرعامل قم، سامع معاون خدمات شهری شهرداری قم در این مراسم حضور داشتند.

محسن کریمی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در حاشیه رونمایی از این تجهیزات در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم اظهار داشت: برخی لوازم پدافندی آتش‌نشانی به همت مسئولان استان در اختیار آتش‌نشانی قم قرار داده‌ شده است.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته پس از حضور مجدد سردار جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور به قم برخی تجهیزات از لوازم پدافند غیرعامل کشور دریافت و همچنین توسط آتش‌نشانی قم نیز تهیه می‌شود.

گیلان| ۲ پروژه‌ پدافند غیرعامل در آستارا با حضور معاون وزیر نیرو به بهره‌برداری رسیداولویت ‌سازمان پدافند غیرعامل در استان قم اعلام شد؛ توجه ویژه به “پدافند زیستی”اجرای طرح مشترک مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در شهرک‌های صنعتی قم مورد تأکید است

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم تصریح کرد: برخی تهدیدات این استان را تهدید می‌کند و باید آتش‌نشانی را به یک سری لوازم حفاظت فردی مجهز کرده تا برای ورود به محیط‌های آلوده با مشکل روبه‌رو نشویم.

کریمی گفت: سم‌پاش مخصوص و کاورهای ایزوله توسط آتش‌نشانی قم تهیه‌ شده و همچنین لباس مخصوص ضد شیمیایی و جعبه و ماسک‌های خاص تهیه‌ شده است، تلاش می‌شود لباس‌های حفاظت فردی آتش‌نشانان نیز تهیه و در اختیار آنها قرار بگیرد که این لوازم برای مقابله با محیط‌های آلوده است تا عملیات خوبی در آن محیط‌ها انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار شد با برگزاری جلسات با پدافند غیرعامل کشور اقلام بیشتری تهیه شود و کاورهای مخصوص و یک نمونه لباس در اختیار آتش‌نشانی قم قرار بگیرد تا برای ورود به محیط آلوده مشکلی ایجاد نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از تسنیم 8 الی ۱۴ آبان ماه هفته پدافند غیرعامل کشور است که به این مناسبت سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل امروز به قم سفر کرد و ضمن دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان، آیت‌الله سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س)، آیت‌الله جوادی آملی رئیس موسسه اسراء، حجت‌الاسلام شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران در شورای پدافند غیرعامل استان نیز شرکت کرد.