اجرای طرح مشترک مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در شهرک‌های صنعتی قم مورد تأکید است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست در شورای پدافند غیرعامل استان که ظهر امروز در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد اظهار داشت: پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی در راستای کاهش آسیب‌های ناشی از حملات مختلف در مواقع بحرانی است. وی […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، بهرام سرمست در شورای پدافند غیرعامل استان که ظهر امروز در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد اظهار داشت: پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی در راستای کاهش آسیب‌های ناشی از حملات مختلف در مواقع بحرانی است.

وی افزود: کشورمان در زمینهٔ نظامی علی‌رغم تهدیداتی که در فضای پیرامونی‌مان وجود دارد ولی در داخل کشور کم‌ترین تهدیدات وجود دارد و مقابله با این تهدیدات در سطح بالایی قرار دارد.

استاندار قم بیان کرد: دشمن هنگامی‌که آمادگی نظامی کشورمان را مشاهده می‌کند تلاش می‌کند از موضوعات غیرنظامی وارد شود که در این زمینه اهمیت فعالیت پدافند غیرعامل مشخص می‌شود.

سرمست گفت: با توجه به‌ویژگی‌های خاصی که استان قم دارد فرصت و نقطه قوت و البته آسیب‌هایی نیز در قم وجود دارد که در برخی استان‌ها وجود ندارد، موقعیت ترانزیتی استان یک نقطه قوت است و در محور مواصلاتی ۱۷ استان قرار داریم.

ویژ‌ه‌برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی برای پدافند غیرعاملزنجان| اقتصاد پویاترین و اصلی‌ترین مولفه پدافند غیرعامل استرئیس سازمان پدافند غیرعامل‌: دشمن با شبکه‌های اجتماعی اغتشاشات ‌عراق را ساماندهی می‌کند‌

وی تصریح کرد: در بحث‌های اماکن حساس که در قم وجود دارد و مهم‌تر از آن وجود حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و بیوت مراجع که نشان‌دهنده جایگاه شهر مقدس قم است.

استاندار قم گفت: قم به لحاظ مهاجرت و زائرپذیری و حاشیه‌نشینی و مجاورتی که با تهران داریم در عین اینکه دارای نقاط قوت است از نظر پدافند غیرعامل اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

سرمست تصریح کرد: حضور زائران پاکستانی در ایام اربعین به استان قم در عین اینکه خدمات به این عزیزان ارائه می‌شود ولی در زمینهٔ بیماری‌ها باید اقدامات غیرعامل اندیشیده شود، در زمینهٔ حاشیه‌نشینی محلات و بافت فرسوده مدیریت پدافند غیرعامل باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در طرح مشترک مدیریت بحران و پدافند غیرعامل باید در شهرک‌های صنعتی مورد تأکید باشد و این طرح جامع بر اساس مطالعات کارشناسی پیگیری می‌شود و جزو برنامه‌های ابلاغی برای سال ۹۹ است.

استاندار قم خاطرنشان کرد: در حالت کلی استان قم با توجه به آسیب‌پذیری‌هایی که دارد ولی تعامل خوبی میان دستگاه‌های استان وجود دارد، ستاد بحران و شورای پدافند غیرعامل رابطه‌ای به‌هم‌ پیوسته و هم‌افزا دارند و به‌خوبی می‌توان با آسیب‌های اجتماعی مقابله کرد.