احتمال حملات تروریستی و تهدیدات سایبری دشمن علیه ایران / ‌نقاط آسیب‌پذیر شناسایی‌ شد‌

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم،سردار غلامرضا جلالی در شورای پدافند غیرعامل استان که ظهر امروز در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد،اظهار داشت: موضوع پدافند غیرعامل همواره مورد تأکید رهبری است و آن را از دولت، نیروهای مسلح پیگیری می‌کنند. وی افزود: […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم،سردار غلامرضا جلالی در شورای پدافند غیرعامل استان که ظهر امروز در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد،اظهار داشت: موضوع پدافند غیرعامل همواره مورد تأکید رهبری است و آن را از دولت، نیروهای مسلح پیگیری می‌کنند.

وی افزود: امسال در مواجه قدم‌به‌قدم با آمریکا قرار گرفتیم و هدایت‌ها و تأکیدات مقام معظم رهبری به ستاد کل و دولت بیشتر بود و تأکید داشتند استان‌های جنوبی کشور درزمینهٔ دفاعی آمادگی بیشتری داشته باشند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیا‌ن اینکه سطح تهدیدهای دشمن ‌در زمینهٔ پدافند غیرعامل بیشتر شده است، گفت: با توجه به‌ احتمال حملات تروریستی و تهدیدات سایبری دشمن برنامه‌های مدنظر را دنبال کردیم.

ویژ‌ه‌برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی برای پدافند غیرعاملرئیس سازمان پدافند غیرعامل‌: دشمن با شبکه‌های اجتماعی اغتشاشات ‌عراق را ساماندهی می‌کند‌نظام عملیاتی پدافند زیستی در دست تهیه و تدوین است

سردار جلالی اظهار داشت: در حوزه نظامی پاسخی که بخش دفاعی کشور به تعرض هوایی پهپاد آمریکایی نشان داد اراده خوبی در سطح نظامی کشور وجود دارد و با شجاعت و برنامه از کشور دفاع می‌شود و دشمن تصور چنین برخوردی نداشت.

وی بابیان اینکه قدرت نظامی کشورمان کاملاً افزایش پیداکرده است و تأثیر خود را در منطقه گذاشته است،بیان کرد:آمریکا همه طرح‌هایش مبنی بر استفاده از پهپهاد در ۳۰ هزارپا بود و تصور نمی‌کردند ما بتوانیم آن را مورد هدف قرار دهیم و به این نتیجه رسیدند که گزینه نظامی در برابر کشورمان نتیجه‌ای ندارد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: آمریکا پس از سقوط پهپاد به این نتیجه رسید که برخورد نظامی انجام ندهد و برای کشورمان پیروزی سیاسی بزرگی ایجاد شد و دست برتری نظامی به کشورمان رسید و سبب عقب‌نشینی عربستان و امارات شد.

سردار جلالی کاهش تعهدات برجامی ایران در قبال عهدشکنی‌های اروپا و آمریکا را گام بزرگی برشمرد و تصریح کرد: آمریکا در حوزه اقتصادی گزینه جدیدی برای تحریم کشورمان ندارد و قابلیت‌های خوبی برای حوزه اقتصاد در کشورمان ایجادشده و علی‌رغم گرانی‌ها ثبات اقتصادی در کشورمان ایجادشده است.

وی ادامه داد:درزمینهٔ سایبری آمریکایی‌ها پیش‌ازاین مدعی می‌شدند که حملات سایبری توسط ایران انجام می‌شود و حملات خود را منکر می‌شدند،از ابتدای سال جاری بیش از ۱۲۰ رزمایش در حوزه سایبری انجام دادیم و بسیاری از نقاط آسیب‌پذیر شناسایی‌شده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: حوزه اقتصادی به‌شدت از شبکه اجتماعی تأثیرپذیر است، طرح‌ریزی و تمرین و اجرای دفاع چندلایه باید در حوزه‌های مختلف شکل بگیرد و این دفاع ممکن است درزمینهٔ اقتصادی و سایبری بیشتر باشد و باید بر اساس نیاز موردنظر طراحی شود.

سردار جلالی بابیان اینکه در قم نیازمند طرح عملیاتی زیستی هستیم زیرساخت‌ها و دفاع زیستی باید مورد تأکید باشد،خاطرنشان کرد:استان قم با توجه به اینکه یکی از قطب‌های پرورش و تبادل دام در کشور است ازنظر تهدیدات زیستی و بیماری‌های مشترک انسان و دام در معرض تهدید است.