پیکر آیت‌الله مدرسی یزدی در قم خاکسپاری شد
پیکر آیت‌الله مدرسی یزدی در قم خاکسپاری شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،پیکر مرحوم آیت‌الله مدرسی یزدی از اساتید خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم امروز جمعه با بدرقه شاگردانش از مقابل مسجد امام حسن عسکری (ع) به سمت حرم حضرت معصومه (س) با رعایت شیوه نامه های بهداشتی تشییع و پس […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،پیکر مرحوم آیت‌الله مدرسی یزدی از اساتید خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم امروز جمعه با بدرقه شاگردانش از مقابل مسجد امام حسن عسکری (ع) به سمت حرم حضرت معصومه (س) با رعایت شیوه نامه های بهداشتی تشییع و پس از اقامه نماز حجت‌الاسلام والمسلمین سید صالح مدرسی یزدی از اساتید حوزه علمیه درحرم مطهر به خاک سپرده  شد.

مرحوم  آیت‌الله‏ سید عباس مدرسی یزدی دیروز  براثر سکته قلبی در  ۷۸ سالگی دار فانی را وداع گفت.

او فرزند آیت الله العظمی سید یحیی مدرسی، از علمای برجسته حوزه علمیه نجف اشرف است که  به همراه پدر در نجف اشرف با امام خمینی (ره) حشر و نشر داشت.

مرحوم آیت الله مدرسی یزدی در نجف اشرف از محضر علمای بزرگی چون آیات عظام خویی، میرزا باقر زنجانی، میرزا هاشم آملی، شیخ حسین حلی و سید محمود شاهرودی و…کسب تلمذ کرده است.

او  وکیل مرحوم آیت ‏الله‏ العظمی خویی و امام جماعت مسجد سهله بود. 

او در جوانی از حضرات آیات همچون حضرت آیت الله‌ العظمی حاج میرزا‌ هاشم آملی اجازه  اجتهاد مطلق داشت. او در نجف اشرف علاوه بر استفاده از علمای اعلام مشغول به تدریس سطوح متوسطه و عالیه و دروس خارج بود و از وقتی که از نجف اشرف به قم، مهاجرت کرد، اشتغال به تدریس خارج فقه و اصول به عربی و فارسی داشت.