راه اندازی دانشکده های علوم انسانی و خانواده در دانشگاه آزاد قم
راه اندازی دانشکده های علوم انسانی و خانواده در دانشگاه آزاد قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، حجت‌الاسلام ‌المسلمین عبدالحسین خسروپناه در شورای استان قم با بیان اینکه نگاه توسعه‌محور به استان قم وجود دارد، گفت: باید ایده‌ها عملیاتی شوند، چراکه اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی قم قابل اجراست. وی با اشاره به اجرای طرح‌های مصوب در […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، حجت‌الاسلام ‌المسلمین عبدالحسین خسروپناه در شورای استان قم با بیان اینکه نگاه توسعه‌محور به استان قم وجود دارد، گفت: باید ایده‌ها عملیاتی شوند، چراکه اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی قم قابل اجراست.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های مصوب در دو بخش عمرانی و محتوایی اظهار داشت: در فعالیت‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی باید معماری ایرانی و اسلامی مدنظر قرار گیرد.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راه‌اندازی دانشگاه علوم اسلامی انسانی در استان قم گفت: لازم است در راه‌اندازی دانشگاه علوم اسلامی انسانی استان قم به نحوی برنامه‌ریزی شود که این دانشگاه هم اسلامی ایرانی باشد و هم درآمدزا.

خسروپناه از اتمام طرح راه‌اندازی دانشکده‌های حکمرانی اسلامی و خانواده در دانشگاه آزاد اسلامی استان قم خبر داد و افزود: همچنین راه‌اندازی دانشکده‌های فضای مجازی و اقتصادی در مرحله نگارش است.

وی، مرکز مطالعات علوم اسلامی انسانی دانشگاه آزاد اسلامی را پشتیبان محتوای سرفصل‌های مباحث ارائه شده در دانشگاه علوم اسلامی انسانی استان قم برشمرد و گفت: باید برای استفاده از ظرفیت‌های استان قم تیم های متعددی از سرفصل‌های مشخص تشکیل شود تا مدارس سما، دانشکده پزشکی و دانشگاه علوم اسلامی انسانی توسعه یابند. دکتر خیری: مرکز تحقیقات گیاهان دارویی راه‌اندازی می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن خیری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان قم همچنین در این نشست گفت: در گام نخست ترمیم شاکله فعالیت‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی قم با هدف استفاده از ظرفیت‌های آن انجام شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قم، احیای ظرفیت‌ها را در این دانشگاه مهم دانست و تأکید کرد: به منظور استقلال کامل دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی قم باید این واحد بیمارستان مستقل داشته باشد.

وی از راه‌اندازی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی در دانشگاه آزاد اسلامی قم خبر داد و افزود: قم از لحاظ گیاهان دارویی جزء استان‌های نمونه محسوب می‌شود، بنابراین امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک مرکز تحقیقات گیاهان دارویی در دانشگاه آزاد اسلامی قم راه‌اندازی کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قم با اشاره به راه‌اندازی دانشگاه علوم انسانی اسلامی در استان قم گفت: امیدواریم دانشگاه علوم انسانی اسلامی بتواند با همکاری معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق اسلامی شدن و حکمی‌سازی علوم انسانی و هنر گام‌های مؤثری بردارد.