۲۳۰ هزار زائر اربعین در قم اسکان یافتند

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، ‌یونس عالی‌پور شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در ساختمان اداری آستانه مقدسه اظهار داشت: مقدمات آماده‌سازی و تشکیل ستاد اربعین استان قم از پنج ماه قبل آغاز شد و تا ده روز دیگر با […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، ‌یونس عالی‌پور شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در ساختمان اداری آستانه مقدسه اظهار داشت: مقدمات آماده‌سازی و تشکیل ستاد اربعین استان قم از پنج ماه قبل آغاز شد و تا ده روز دیگر با توجه به حضور زائران در قم همچنان این ستاد فعال است.

معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم افزود: ۲۳۰ هزار زائر ایرانی و خارجی اربعین در مصلای قدس و مسجد مقدس جمکران و همچنین امامزاده جمال(ع) قم اسکان یافتند.

وی خاطرنشان کرد: با درخواست استاندار،برخی از نواقص و آسیب‌ها در برگزاری مراسم اربعین شناسایی و تدوین شد و برآنیم این آسیب‌ها با همدلی رفع شود.

عالی پور در مورد استقبال قمی‌ها از پیاده‌روی اربعین عنوان کرد: بیش از ۱۰ درصد از مردم قم شامل ۱۳۰ هزار نفر با ثبت‌نام در سامانه سماح در راهپیمایی حماسی اربعین شرکت کردند.

وی عنوان کرد:۱۲۲ موکب نیز در جهت استقرار در مسیر مرز تا کربلا ثبت‌نام کرده بودند که ۹۸ موکب موفق به خدمت‌رسانی در ۶ نقطه شد.

۴۹۰۰ نفر از زائران اربعین توسط خادمیاران سلامت رضوی کرمانشاه ویزیت رایگان شدند۱۲۸۵۰ زائر تا امروز از خدمات درمانی قرارگاه اربعین قم بهره‌مند شدندتقدیر نماینده مقام معظم رهبری در حج از خدمات قرارگاه مردمی اربعین قم

همچنین در این جلسه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم نیز با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی در مقابله با آسیب‌ها اظهار داشت: ارتقای فرهنگ عمومی می‌تواند بخش زیادی از آسیب‌ها را از میان ببرد اما هنوز گزارشی دقیق از فعالیت‌های شورای فرهنگ عمومی در مقابله با آسیب‌ها، ارائه نشده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی لقمانیان تصریح کرد: ما برای ارتقای فرهنگ عمومی جامعه نیاز به راهکارهای عملی و قابل‌دسترس داریم، اما قبل از آن باید وضعیت فرهنگ عمومی به خوبی پایش و ارزیابی و نیازها شناسایی شود.

وی عنوان کرد: تا چه میزان در جریان مشکلات جوانان و آحاد جامعه قرار گرفته‌ایم و یا حتی در پاسداری از حرمت خانواده شهیدان،در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفته‌ایم ؟

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قم در مورد چند مورد خودسوزی اعضای خانواده شهدا خاطرنشان کرد:چرا باید به دلیل مشکلات، شاهد چنین رویدادهایی باشیم و از انگیزه این افراد بی‌اطلاع بمانیم، مسئولان باید به‌درستی عوامل مهم در این اتفاقات را شناسایی کنند و مانع از تکرار آن شوند.