آیت‌الله سعیدی: امنیت کشور در گرو ارتقای بینش سیاست اسلامی است

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی در ساختمان اداری آستانه مقدسه اظهار داشت: مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) و اربعین در قم بسیار با شکوه و باعظمت و با رعایت بسیاری از مسائل برگزار شد […]

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی در ساختمان اداری آستانه مقدسه اظهار داشت: مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) و اربعین در قم بسیار با شکوه و باعظمت و با رعایت بسیاری از مسائل برگزار شد که جای تقدیر دارد.

وی در مورد راهپیمایی ۱۳ آبان تصریح کرد: این راهپیمایی عظیم، حرکتی انقلابی و سیاسی است، در مباحث امنیتی در برگزاری این مراسم‌ها نیز باید توجه داشته باشیم که امنیت کشور در گرو ارتقای بینش سیاست اسلامی است و نباید جلوی فعالیت‌های سیاسی و اسلامی به هر دلیلی گرفته شود برخی احتیاط‌ها ضد احتیاط است.

امام‌ جمعه قم عنوان کرد: مراسم ۱۳ آبان باید با شکوه و با حضور مسئولان و دستگاه‌ها و با نگاه وحدت و پیروی از رهبر انقلاب برگزار شود و همه باید در آن شرکت کنند.

وی با بیان اینکه قم به عنوان خاستگاه انقلاب، باید به سبقه انقلابی و سیاسی خود پایبند باشد و باید چهره معنوی و انقلابی قم حفظ شود، عنوان کرد: به‌ویژه اینکه فرهنگ عمومی شهر قم در پیشبرد اهداف انقلاب نقش به‌سزایی دارد و نمی‌توان از کنار فرهنگ عمومی و چهره معنوی قم به سادگی عبور کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: حیات نظام به همین سبقه‌های سیاسی و اسلامی بستگی دارد، اینکه می‌بینیم بعد از اربعین بساطی را در لبنان، سوریه و عراق بر پا کرده‎‌اند و به شکلی می‌خواهند جرقه‌هایی را در ایران اسلامی بزنند، از جمله توطئه‌ها در مخالفت با این بینش و عصبانیت دشمن از عظمت و شکوه پیاده‌روی اربعین است.

آیت‌الله سعیدی: خادمان امام حسین(ع) خالصانه به خدمت زائران سیدالشهدا(ع) بپردازندآیت‌الله سعیدی: دشمن با پیش‌کشیدن حرف مذاکره به‌دنبال تحقیر، تضعیف و فشار حداکثری استآیت‌الله سعیدی: کمیته امداد برنامه‌های فرهنگی را برای مددجویان در نظر بگیرد

امام‌ جمعه قم اظهار داشت: ما بر اساس توحید و طبق رسالت پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) و ولی‌فقیه در عصر غیبت مخالف طاغوت هستیم و ۱۳ آبان تجلی مبارزه با طاغوت و استکبار است.

وی با تأکید بر اینکه وقتی می‌بینیم رئیس‌ جمهور آمریکا خود را در جهان مفتضح کرده و جایگاه خود را تنزل داده به دلیل اعمال ظالمانه است، یادآور شد: نگاه مرگ بر آمریکا در وجود ما نهفته است، همه ما در مبارزه با طاغوت با درایت، بصیرت و باانگیزه در راهپیمایی ۱۳ آبان شرکت می‌کنیم و به وظیفه شرعی خود عمل خواهیم کرد.

سعیدی در مورد اهمیت ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی در قم گفت: ورودی و خروجی‌های قم باید ساماندهی و وضعیت تابلوها و پیام‌های فرهنگی مشخص شود.