اسناد لانه جاسوسی آمریکا در متون نظام آموزشی گنجانده شود
اسناد لانه جاسوسی آمریکا در متون نظام آموزشی گنجانده شود

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه گفت: اسناد لانه جاسوسی آمریکا که چاپ‌شده باید در مدارس، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها موردتوجه قرار گیرد و خلاصه‌ای از آن در متون نظام آموزشی گنجانده شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدحسن زمانی در نشست علمی «حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم […]

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه گفت: اسناد لانه جاسوسی آمریکا که چاپ‌شده باید در مدارس، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها موردتوجه قرار گیرد و خلاصه‌ای از آن در متون نظام آموزشی گنجانده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم ، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدحسن زمانی در نشست علمی «حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» که در سالن آیت‌الله حائری مرکز مدیریت حوزه علمیه در قم برگزار شد، با تأکید بر ضرورت شناخت دشمن در تمامی عرصه‌های زندگی اظهار داشت: خداوند در آیات متعددی بر لزوم دشمن‌شناسی تأکید کرده و این مسئله یکی از آموزه‌های قرآن کتاب آسمانی مسلمانان است.

وی با تأکید بر اینکه باید حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها قرآن کریم را به‌عنوان الگوی نظام آموزشی قرار دهند، افزود: می‌توان در زمینه دشمن‌شناسی در قرآن کتاب نوشت و امکان انجام این کار نیز از سوی حوزه‌های علمیه و دانشگاهیان وجود دارد.

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه نخستین حضور آمریکایی‌ها در ایران را مربوط به حدود ۱۷۰ سال پیش دانست و گفت: این حضور با تأسیس کنسولگری آمریکا در ایران در سال ۱۲۶۹ همراه بود، و از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۰۵ جمعی از مستشاران آمریکایی در ایران حضور پیدا کردند.

زمانی با اشاره به کمرنگ‌تر شدن حضور آمریکاییان به مدت ۱۵ سال ابراز کرد: در جنگ جهانی دوم نیز حدود ۴۵ میلیون دلار ایران از آمریکا وام می‌گیرد، همچنین این کشور در سرنگون کردن حکومت مصدق در کودتای ۲۸ مرداد حضور رسمی پیدا می‌کند.

وی حضور و دخالت آمریکا در ایران دوره پهلوی را مورداشاره قرار داد و گفت: خرید نفت و حضور مستشاران نظامی آمریکا و حاکمیت آن‌ها بر ارتش ایران از دیگر ویژگی‌های خاص در ایران قبل از انقلاب است، استخدام افسران آمریکایی برای ریاست ژاندارمی ایران و استخدام هیئتی از افسران آمریکایی برای وزارت جنگ ایران را می‌توان ازجمله دخالت‌های آمریکاییان در ایران قبل از انقلاب نام برد.

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه آمریکا قبل از انقلاب طی ۴ دهه جاسوسی و توطئه‌افکنی‌های بسیاری علیه ایران داشت، افزود: دست آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از ایران قطع و ازآن‌پس اقدامات ضدایرانی آن‌ها همیشه ادامه داشته است.

زمانی به برخی اقدامات ضد ایرانی آمریکایی‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: بلوکه‌کردن صدمیلیارد دلار از اموال کشورمان، سقوط هواپیمای مسافربری ایران، طراحی جنگ تحمیلی و دستور صدام برای حمله به ایران، و تأسیس شبکه‌ای معاند علیه جمهوری اسلامی ایران و انواع تحریم‌ها ازجمله این اقدامات ضد ایرانی توسط آمریکایی‌ها بوده است.

مسئول دفتر اجتماعی سیاسی حوزه‌های علمیه بیان کرد: اسناد لانه جاسوسی آمریکا که چاپ‌شده باید در مدارس، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها موردتوجه قرار گیرد و خلاصه‌ای از آن در متون نظام آموزشی گنجانده شود.