حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی ذوالنور:

خدمتگزاری و تلاش برای ایجاد رفاه زائران ‌اجر عظیمی دارد

نماینده مردم قم در مجلس گفت: خدمتگزاری و تلاش برای ایجاد رفاه زائران حسینی دارای اجر عظیمی است، آنچه مهم است این خدمتگزاری باید به فرهنگ تبدیل و بدنه سازی شود و اصل این است که حرکت مردمی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور ظهر امروز در نشست با مدیریت قرارگاه اربعین استان که در بخش رسانه این قرارگاه مردمی برگزار شد، اظهار داشت: خدمت‌رسانی به زائران حسینی بسیار مهم است و برای تحقق حماسه حسینی افراد زیادی مشارکت دارند.

وی افزود: از زحمات خواهران و برادرانی که در این قرارگاه به زائران حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند تشکر می‌کنم، ‌خداوند پاسخگوی این تلاش‌ها‌ست چون کار بسیار مهمی را انجام می‌دهند و این حماسه بسیار باارزش است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شخصی از سفر حج برگشته بود و خدمت امام صادق(ع) درباره این سفر صحبت کرد، این شخص خدمت امام صادق(ع) فرمود که در این سفر معنوی انسان مومن و اهل دعا و ذکری بود و مشاهده نکردیم غیر‌عبادت اقدامی کند و امام(ع) فرمود چه کسی کارهای این شخص را انجام می‌داد و آن شخص گفت ما برای وی خدمتگذاری می‌کردیم و امام صادق(ع) فرمود درجه شما که زحمت کشیدین از آن شخص بالاتر است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: خدمتگزاری و تلاش برای ایجاد رفاه زائران حسینی دارای اجر عظیمی است، آنچه مهم است این خدمتگزاری باید به فرهنگ تبدیل و بدنه‌سازی شود و اصل این است که حرکت مردمی است.

ذوالنور گفت: در هر حرکت مردمی دولت وظیفه دارد کمک کند، نماز جمعه و راهپیمایی ۲۲ بهمن و روز قدس و ۱۳ آبان مردمی است ولی دولت کمک می‌کند تا شرایط لازم برای برگزاری این مراسم‌ها انجام شود.

وی ادامه داد: در دولت اسلامی اقدامات فرهنگی بسیار مهم و جز نخستین اقدامات است و براساس آنچه از آیات و روایات و منویات رهبر معظم انقلاب برمی‌آید دولت مسئول است و باید تعالی معنوی ایجاد کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه اربعین حسینی عنوان کرد: محوری وسیع و محکم‌تر از نهضت حسینی و مراسم اربعین وجود ندارد، اربعین حسینی مغناطیسمی است که از سراسر دنیا زائران حسینی را جمع می‌کند و باید فرهنگ‌سازی و آن را تقویت کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: عشق به اباعبدالله(ع) فراگیری شده و بسیار مهم است، هر کمکی از دستم بربیاید برای خدمت‌رسانی به زائران حسینی انجام می‌دهم.

ذوالنور با تأکید بر اینکه شعار الحسین یجمعنا بیان حقیقت است، خاطرنشان کرد: در حقیقت واقعیت آشکار در قالب جمله‌ای کوتاه بیان‌ شده و حقانیت این شعار و دلپذیر و دلنشین بودن آن این است که مقام معظم رهبری این شعار را تائید و ذکر کردند و درباره این شعار توضیح دادند.