مشارکت بانک‌های استان قم در نوسازی واحدهای تولیدی پایین است
مشارکت بانک‌های استان قم در نوسازی واحدهای تولیدی پایین است

دریافت ۴۶ MB محمود سیجانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد از منابع توسط بانک‌ها برای سرمایه ثابت است، گفت: سرمایه ثابت را در ۲ بخش تکمیل پروژه‌های نا تمام با اولویت بالای ۶۰ درصد و بازسازی و نوسازی صنایع می‌توان هزینه کرد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان […]

دریافت ۴۶ MB

محمود سیجانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد از منابع توسط بانک‌ها برای سرمایه ثابت است، گفت: سرمایه ثابت را در ۲ بخش تکمیل پروژه‌های نا تمام با اولویت بالای ۶۰ درصد و بازسازی و نوسازی صنایع می‌توان هزینه کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به اینکه در بازسازی و نوسازی صنایع ۲ اتفاق رخ می‌دهد، افزود: اول جایگزینی ماشین آلات و تکنولوژی جدید که شاید نیازی به منابع مالی هم نداشته باشند و از سیاست‌های خودشان باشد و دوم تسهیلات نوسازی و بازسازی برای واحدها است که معمولاً بانک‌های عامل همانند سرمایه ثابت رغبت کمی برای پرداخت تسهیلات به دلایل مختلف دارند.

وی با تاکید بر این نکته که در ۶ ماهه اول امسال، واحدهای تولیدی جهت بازسازی و ماندگاری در بازار رقابتی و حفظ وضعیت صادرات، حدود ۱۱۵ معافیت گمرکی برای واحدهای تولیدی با سرمایه گذاری حدود ۱۹۰ میلیارد تومان، ماشین آلات جدید را وارد استان قم کرده‌اند، گفت: امسال پیش بینی کردیم که حدود ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومان توسط بانک‌ها به بازسازی و نوسازی ماشین آلات در واحدهای تولیدی اختصاص یابد که متأسفانه بانک‌ها مشارکت کمی در این موضوع کرده اند.

سیجانی افزود: بانک‌ها در بحث نوسازی تجهیزات مشارکتی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد دارند و متأسفانه برخی بانک‌ها تنها ۱۰ درصد از تسهیلات تولید خود را به این بخش اختصاص داده اند.