عضو هیئت رئیسه شورای شهرقم:

صنوف مزاحم قم باید هر چه سریع‌تر ساماندهی شود

طلائی عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر تسریع در روند ساماندهی هر چه سریع‌تر صنوف مزاحم سطح شهر از سوی شهرداری گفت: شهرداری قم باید با ارتباطی که با اتحادیه‌ها و ذی‌نفعان فعال در این حوزه دارد روند ساماندهی را تسریع کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حسن طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، اظهار داشت: طبق بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها مأموریت جاری و ساری شهرداری‌ها ساماندهی صنوف مزاحم است، در این راستا شهرک صنوف با مساحت ۱۳۰ هکتاری در کیلومتر ۵ جاده قدیم قم- تهران احداث‌شده است.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه این شهرک در قالب سه سایت طراحی‌شده است، گفت: سایت آهن‌فروشان، سایت درب و پنجره سازی و قطعاتی با کاربری خدمات عمومی در این شهرک طراحی‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این شهرک، سایت آهن‌فروشان به مساحت ۲۵۰ هزار مترمربع، سایت درب و پنجره سازی با مساحت ۱۹۴ هزار مربع به صنف درب و پنجره سازان اختصاص‌یافته و قطعاتی با کاربری خدمات عمومی در مساحت‌های ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ مترمربع برای خدمات عمومی مشاغل مختلف در نظر گرفته‌شده است.

طلایی ادامه داد: در حال حاضر از این سه سایت، زیرساخت‌های فاز آهن‌فروشان آماده‌شده و شهرک صنوف آمادگی پذیرایی از صاحبان این مشاغل را دارد، این صنف به این شهرک انتقال پیدا می‌کند و بقیه مشاغل مزاحم شهر قم باید به‌مرورزمان ساماندهی شوند.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر تسریع در روند ساماندهی هر چه سریع‌تر صنوف مزاحم سطح شهر از سوی شهرداری گفت: شهرداری قم باید با ارتباطی که با اتحادیه‌ها و ذی‌نفعان فعال در این حوزه دارد روند ساماندهی را تسریع کند.

به گفته طلایی در کل مناطق استان قم در حدود صد واحد اولیه که در آلودگی سطح شهر اثرگذار هستند شناسایی و به آن‌ها اخطار داده‌شده است.

وی با بیان اینکه به دنبال ساماندهی صنوف مزاحم در سطح شهر هستیم، ابراز کرد: هسته مرکزی شهر محل عبور و مرور زائران کریمه اهل‌بیت(س) بوده و باید این منطقه ازنظر بصری نمود بهتری پیدا کند.